:ocht door: .ida Tiebie ;ker-Tiebie 1 van Baar Donkere rookwolken boven Akersloot! rhugowaard. Ikijgwari In juni 1978 is Akersloot aan een ramp ontsnapt. Een grote brand bij brandstoffenhandeIH. Verduin zette een gedeelte van de Kerk/aan letterlijk in vuur en vlam. De vlammen waren tientallen meters hoog en de donkere rookwolken waren tot in de wijde omgeving zichtbaar. Henk Verduin blikt na dertig jaar terug op de brand en de dagen daarna. Voor vrijdag 2 juni had ik 2.500 liter super en 10.000 liter normale ben zine besteld. De brandstofprijs zou met een cent per liter omhoog gaan en daarom had ik voor deze prijsverhoging nog ingekocht. In principe had ik nog voor een kleine week benzine op voorraad. Als de brandstofprijs omhoog ging kwamen de mensen tanken ook al was hun tank nog niet leeg. Tegenwoordig zijn de mensen makkelijker en komt dat bijna niet meer voor. Foto van beide woningen vóór de brand. Deze foto is gevonden tussen de restanten van de woning van Henk Verduin. Op vrijdagmiddag en zaterdag is het altijd druk aan de pomp en voor een prijsverhoging nog eens extra druk. Ik was deze vrijdagmiddag bezig met klanten te helpen. Rond kwart over vijf kwam de tankwagen met chauffeur Henk Ottens de brandstof leveren. Omdat het druk was vroeg ik Henk Ot- tens of hij het lossen zelf kon regelen, hij was hier met de situatie bekend. Hij peilde de ondergrondse opslagtank om te bepalen hoeveel hij kon lossen. Normaal wordt de benzine met stortslang gelost in de opslagtank, maar Henk gebruikte de haspel. Dit lossen met de haspel is verboden maar er hoefde slechts 2500 liter super benzine te worden gelost. Ik denk dat Henk het makkelijker vond om dit met de haspel en pomp te lossen. Een stortslang is stugger en bovendien stond de tankwagen vlak naast het vulpunt, daarom moest de stortslang in een bocht worden gelegd. 33

De Groene Valck - Akersloot | 2009 | | pagina 32