Elly woonde toen inmiddels met haar man en kinderen weer in Nederland. Jan vond het fijn dat wij er waren en samen hebben we een rondreis gemaakt en veel van de omgeving gezien. Vanuit Santa Monica, door de woestijn en langs vele plaatsen, o.a. Reno, Lake Tahoe, naar San Francisco en langs de kust weer terug. Jan en zijn vrouw Lilia wonen op dit moment in Las Vegas, in de staat Nevada. Ik heb hen in 1986, 2 maanden na het over lijden van Joop, voor de laatste keer bezocht en ben toen met Lilia ook voor één week naar Hawaï geweest. Joop en Corry in hun achtertuin Onze laatste vakantie met het hele gezin was in 1975. Toen zijn we met de auto afgereisd naar Italië, het Gardameer. We hebben twee weken genoten van het schitterende weer, de prachtige natuur en de pittoreske plaatsjes. Bij terugkomst in Akersloot reden we in de vroege ochtend langs het Heer Derckplantsoen en lieten, door middel van de claxon, even aan moeder weten dat we weer veilig in Akersloot waren teruggekeerd. Zij was altijd bezorgd en blij als we weer veilig thuis waren. Toen kwamen er rozen met doornen op ons pad. Er brak een tijd aan dat het met de gezondheid van Joop minder ging. Na een herniaoperatie bleef hij zich niet goed voelen en na een aantal onderzoeken en een ziekenhuisopname in Alkmaar werd een levensbedreigende ziekte bij hem geconstateerd. Voor verdere onder zoeken is hij toen doorverwezen naar het Antoni van Leeuwenhoek ziekenhuis. De 7 jaren die daarop volgden waren niet altijd gemakkelijk. Diverse keren werd Joop opgenomen en geopereerd en elke keer moest hij fysiek een stukje meer inleveren. Joop ging halve dagen werken bij de Hoogovens en raakte uiteindelijk in de WAO. Een keer toen hij in verband met het huwelijk van onze dochter Ger- rieta een dagje thuis was geweest en in de avonduren weer naar het Antoni van Leeuwenhoek ziekenhuis werd teruggebracht, begroette de portier hem met "hallo Joop, ben je er weer?" Waarop Joop, nadat 15

De Groene Valck - Akersloot | 2009 | | pagina 14