weekend op maar koffie- 'en we uit in l in Heiloo. stiekem ver- maar altijd ader in mijn ng rijden. Ik het huis van ij gaan, haar op. En Kees isje". pas drie iet gezin ouders, is op de In 1965 zijn we getrouwd, het feest werd gehouden in het Brunogebouw (dorpshuis) van Heiloo. We trouwden beiden vanuit het ouderlijk huis. Ineke en ik gingen wonen in een huurwoning aan het Mendelssohnplein, huisnummer 4. We hadden gekozen voor het tweede huis vanaf de hoek. Het was frappant, alle naaste buren zijn dag na dag getrouwd en hebben allemaal hun bruiloft in datzelfde gebouw gevierd. Later bleek dat een aantal naaste buurvrouwen ook van Heiloo kwam. Na het huwelijk stopte mijn vrouw Ineke met werken. De Ford was inmiddels ingewis-seld voor een Customline. Later volgden nog de auto's Lelijke Eend, Simca en als laatste een Diana. Elke zondag woonden wij de dienst "Vergadering van gelovigen" bij in de kerk aan de Holleweg te Heiloo. Met een echtpaar uit Ber gen, "Frits en Fietje", ook kerkbezoekers, groeide een vriendschap. Eerst een keer bij elkaar op de koffie en al gauw bleek dat Frits, net als ik, dol was op antieke auto's. Frits had er diverse. Op een gegeven moment gingen Ineke en ik bijna elk weekend naar Frits en Fietje. Frits en ik gingen dan sleutelen aan de antieke auto's. Frits had o.a. in zijn collectie antieke auto's, de Jackson en Minerva. Fietje en Ineke dronken gezellig koffie. Als Frits en Fietje op vakantie gingen, pas ten wij op hun vijf kinderen en gingen dan voor een paar weken in Bergen wonen. In eke hoefde in het huishouden niets te doen, dit werd gedaan door de huishoudelijke hulp, ze moest alleen zorgen voor het eten. Als de vakan-tie weer voorbij was, bracht Frits ons met zijn Chevrolet weer naar Akersloot. We deden ook mee met de traditieritten van antieke auto's. Verza melen bij de RAI te Amsterdam en vandaaruit een rit maken. Ik heb met Ineke in de antieke auto Minerva uit 1911 vele ritten gemaakt. Het was één van de fijnste antieke auto's waar ik in gereden heb. Ineke en Kees in de Jackson op Koninginnedag Kees bij de Minerva. 9

De Groene Valck - Akersloot | 2008 | | pagina 9