Op een keer kwam de eigenaar van verffabriek Pieter Schoen bij mijn vader op het post-kantoor. Vader zei: "Ik ken iemand die met uw verf bezig is, ik zal het u laten zien". Va-der nam Pieter Schoen mee naar de schuur waar ik bezig was. Deze keek zijn ogen uit, hij vond het prachtig. Vader die geen rijbewijs had, wilde een keer in mijn Ford rijden; met tegenzin liet ik dit toe. Kees op 15-jarige leeftijd. Nou, had ik het maar niet gedaan, bij de hoek van dokter reed vader met de Ford tegen het houten hek met betonnen palen aan. Mijn opa Bosman was destijds organist in de hervormde kerk. Op een gegeven moment kon opa, in verband met zijn leeftijd, in de kerk niet meer de trap op naar het orgel. Zo gebeurde het dat mijn moeder voor opa inviel en later de vaste organist werd in de her-vormde kerk. Op een keer toen Piet Velzeboer "de koster" in het postkantoor zijn post kwam ophalen, dat deed hij dagelijks, vroeg hij mijn moeder of ze zin had om ook in de katholieke kerk het orgel te bespelen. Ook al was vader er niet voor, moeder is toch op dit verzoek ingegaan, ze was een echte Friezin. Ze ging ook op de fiets naar De Woude of Schermerhorn om te spelen als daar geen organist was. Want wanneer er nood aan de man was, belden ze moeder Bosman op. Moeder heeft veel voor de gemeenschap bete-kend, ze maakte geen verschil tussen katholiek of protestant. Vader dacht daar anders over. Toen Kees de leeftijd van 20 jaar bereikte, spoorde zijn moeder hem aan om in Heiloo op het zangkoor te gaan. Zijn memmie zei: Keesje moet iets onderne-men anders ontmoetje nooit eens een meisje Dus zo kwam het dat Kees de eerste de beste keer dat hij de repetitieavond van het zangkoor bijwoonde, Ineke ontmoette. Ineke zat met een paar vriendinnen op het zangkoor, eigenlijk niet eens voor het zingen, maar meer om het uitje. Kees stond de hele avond te knipogen, Ineke dacht dat Kees dat deed naar haar vriendinnen, maar nee later bleek, dat de knipogen van Kees voor haar bedoeld waren. In de pauze kwam Kees naar Ineke toe en vroeg of hij haar na afloop naar huis mocht brengen. Ineke was daar niet zo voor, want ze mocht van haar vader niet met jongens omgaan. Maar Kees had daar geen boodschap aan, dus na de zangles zette hij Ineke vlak bij haar huis af 7

De Groene Valck - Akersloot | 2008 | | pagina 7