JUNI JULI AUGUSTUS SEPTEMBER In Wijnkoperij De Deel wordt de "Heer Hugowijn" gepresenteerd door Gerard Schoon. Hij pacht in Hongarije een wijngaard. Het 9de jaarboek van de Historische Vereniging Oud-Akersloot is uit. Er is commotie ontstaan over de muurschildering van Jaap Min in het voormalige gemeentehuis. Is het nu wel of geen monument. De St. Jacobusparochie neemt afscheid van pastor Bill van Schie. Sven Jonker wordt wereldkampioen rolstoeltennis in Italië De wandelvierdaagse van Alkmaar, met 4200 deelnemers, trekt door Akersloot. Dat zijn wat meer deelnemers dan de avondvierdaagse van Akersloot telt, maar met 355 deelnemers in Akersloot kan de scouting (de organisator) van een groot succes spreken. Vanwege het EK voetbal is Akersloot oranje gekleurd. Het echtpaar Kortekaas viert feest. Mevrouw Kortekaas-Floris be reikt de leeftijd van 100 jaar. De heer Kortekaas hoopt in januari 2009 deze leeftijd te bereiken. Helaas heeft dit niet zo mogen zijn. Mevrouw Kortekaas overleed op 7 januari en de heer Kortekaas op 10 januari 2009. Aan de Brahmslaan verrees een Jongere Ontmoetings Plek (JOP) hier kunnen de Akersloter jongeren beschut bijeenkomen. De Akersloter kermis wordt weer uitbundig gevierd, ook evenemen ten zoals de prutloop trokken veel bekijks. Het timmerdorp staat dit jaar in het teken van de Olympische Spelen. Met afval- en pallethout timmert de jeugd een Olympisch Dorp. De zesde editie van de CAL-cup, een toernooi voor voetbalclubs uit de gemeente Castricum, is dit jaar gewonnen door Meervogels. Traditiegetrouw werd in het laatste weekend van deze maand "Rock 'n Roll Street Akersloot" op het Wilhelminaplein gehouden. Zelfs burgemeester, mevrouw Emmens-Knol, trok de dansschoenen aan. Open Monumentendag trok weer veel belangstellenden. Veel mensen namen een kijkje in het Gemaal 1879, de protestantse kerk, molen De Oude Knegt of lieten zich overvaren met het 110 jaar oude pontje voordat deze vervangen gaat worden. Verenigingsmarkt in De Lelie. Hieraan werd door veel verenigingen deelgenomen. Ook de Historische Vereniging Oud-Akersloot deed mee.

De Groene Valck - Akersloot | 2008 | | pagina 74