Kroniek 2008 JANUARI Jan Kerssens stopt met zijn vishandel, een ondernemer uit IJmuiden zet de zaak voort. Een boekwerk over opgravingen aan de Buurtweg bij de familie Struijf, ziet het levenslicht. Straatafval is mevrouw S. Blokker een doorn in het oog, dit wordt door haar opgeruimd. Wethouder B. Hes beloonde haar hiervoor met een speld en oorkonde. FEBRUARI In de nieuwe telefoongids blijkt Akersloot te ontbreken. Er komt een nieuwe uitgave. In de zaalcompetitie werden de handbalheren I van Meervogels '60 kampioen. Het pontje werd door een zandschip uit de haven gerukt en pas bij de betoncentrale weer los gemaakt. Voor reparatie is het pontje een week uit de vaart geweest. De pont vaart nog maximaal 1 jaar. Na 110 jaar is het tijd voor een nieuwe pont, laat de gemeente weten. Het Horeca- en Recreatiebedrijf't Hoorn tje bestaat 30 jaar. De zaal 't Achterom is gerenoveerd en heeft een heel ander aanzien gekregen. Starters tekenen voor woningen. De Vrije Geest een uniek woningbouw project kon deze maand starten. Door de aanstaande bewoners is gekozen voor het ontwerp van architectenbureau Kerssens en De Ruyter. De 20 woningen komen op de voormalige locatie van de Johannes- school. Wanneer met de bouw wordt begonnen, is nog niet bekend. In de bibliotheek is van 31 januari t/m 14 maart een expositie te zien van bodemvondsten, hoofdzakelijk keramiek, gevonden in de tuin van de familie Struijf aan de Buurtweg. MAART Er is een open dag op de Rembrandtschool. Voor iedereen die eens een kijkje wil nemen hoe het er op deze school aan toe gaat. Johannesschool 71

De Groene Valck - Akersloot | 2008 | | pagina 71