I ecember Welpen rond het kampvuur nners en ■ststukjes faar was nd in het \>e in het -en daar ren over elachen. peelzaal stonden het licht en stok en Carla Toen we oeten en it. lemoon terFluitman beginnen in ;t werd ieder jaar groter, allerlei plekjes in Akersloot werden opnieuw ontdekt (de Koogdijk, het graslaantje aan de Westerweg). De laatste wandeldag werd elk jaar gevierd met een feestelijke intocht met muziek en bloemen, behalve in 2005. Toen werd ons gebouw getroffen door een blikseminslag. De brandweer was gelukkig snel ter plekke en we kwamen met de schrik vrij. Het scoutingspel wordt nog steeds enthousiast gespeeld, maar op een andere manier. Jongens- en meisjesgroepen doen steeds meer samen, de verkenners en gidsen gaan verder als scouts, de welpen en kabouters gaan samen op kamp, rowans en sherpa's gaan ook samen verder. Er is ook een stam (jongeren vanaf 16 jaar). Deze groep is heel enthousiast en een 'kweekvijver' van nieuwe leiding. Vanwege hun originele ontwerp mochten ze meedoen met het TV programma "Te land, ter zee en in de lucht". Scouting is een vereniging met een missie. De kracht van scouting (toen en nu) zit hem in het spel dat wordt gespeeld. Samen dingen ondernemen, vaardigheden leren, creatief bezig zijn, respect voor de natuur en voor elkaar, dat zijn de belangrijkste onderdelen. Niet de presta ties tellen bij scouting maar andere zaken zijn belangrijk. Kortom de wereld om ons heen verkennen en deze een beetje beter achter laten als we hem gevonden hebben. Dat spreekt ons aan. Maar het was toch vooral het plezier dat we met elkaar hadden en hebben. Zo komen wij, 30jaar na dato, als toenmalige leiding, nog regelmatig bij elkaar. 69

De Groene Valck - Akersloot | 2008 | | pagina 69