*7-' 'V yf Het hebben van een eigen honk bracht behalve veel plezier ook zorgen. Veel zaterdagen werden door ouders en bestuursleden besteed aan het onderhoud van het gebouw en het terrein. De kozijnen en de dakbedekking moesten na 20 jaar vervangen worden. Met de gemeente gingen Hennie Verduijn en Pieter Fluitman, leden van het toenmalige stichtingsbestuur, in gesprek over wat te doen: renoveren of nieuwbouw. We kregen een bedrag voor het tijdelijk oplappen van het gebouw. Op langere termijn leek het ons het beste om het terrein aan de Koningsweg te verlaten en op een andere locatie een nieuw groepshuis neer te zetten. We zijn dan ook heel blij dat we een nieuw terrein hebben gevonden. Het doel is om in 2009 een nieuw honk aan de Verlengde Roemersdijk te bouwen. JOTA-zendmast op ons terrein de oudere jeugdleden werden ingeschakeld. Tij dens deze jamboree werd en wordt in de regio ook de zogenaamde Jotacross gehouden. Een uitdagende puzzelrit per auto met gecodeerde routes en stevige opdrachten. Jong en oud zoekt en denkt vanaf de thuisbasis mee. Een gezonde concurrentiestrijd gingen we aan met Scouting Uitgeest. We eindigden net achter hen. Architect John Kerssens zegt hier het volgende over: De scouting vond een nieuwe plek aan de noordwest kant van Akersloot; Op de strandwal met uitzicht over de polder met prachtige zonsondergangen. De vormgeving en materialisatie van het gebouw sluiten aan op de aanwezige bebouwing in het buitengebied van het dorp. Een spannende en avontuurlijke "houten schuur" is het resultaat. Om de exploitatie rond te krijgen moesten we wel van alles onderne men. Rob Dekker, bedenker van vele acties, kwam in 2003 met het idee om het grootste logo ter wereld met flessen neer te zetten om zo in het Guinness Book of Records te komen. Twee maanden lang gingen kinderen en ouders langs de deuren om glas te verzamelen. 66

De Groene Valck - Akersloot | 2008 | | pagina 66