Logo ontworpen door Jan Jonker lemaal een herinnerings T-shirt) en als afsluiting aan het eind van het jaar een heel speciaal kerstfeest. We vierden dat in een echte stal bij de familie Kuijs (Sluisbuurt). Het verhaal werd extra verlevendigd door het gemekker van de geiten, het gestamp van de paarden en het gehuil van het kindje. De tijden veranderden, dus ook de kleding. Jan Jonker, als leider over gekomen uit Uitgeest, ontwierp een nieuw logo voor de groep. Een leuke rode sweater met dit logo erop wordt ook nu nog gedragen. Jamboree. In 1920 is de eerste Wereld Jamboree. Deze bijeenkomsten hebben tot doel om een wereldwijde broederschap te creëren en jongelui meer te leren over andere mensen en landen, door direct met hen om te gaan. In 1937 was de vijfde Wereld Jamboree in Nederland. Op het Naaldenveld in Vogelenzang werd de happening met bijna 29.000 scouts gehouden. In 1995 was de Jamboree weer in Nederland met als thema "The future is now We werden door Scouting Nederland benaderd om een toren te pionieren achter de haven van de ARZV. Scouts uit de hele wereld maakten van dit terrein gebruik als uitvalsbasis voor activiteiten op het meer. Toegangspoort Jamboree 1995 in Akersloot Jan was ook de initiatiefnemer om mee te doen aan de Jota (jambo ree on the air) een internationaal evenement waarbij groepen over de hele wereld contact met elkaar zoeken via de ether. Zendama teurs uit Uitgeest hielpen ons daarbij. Zendmasten werden jaarlijks gepionierd (elk jaar hoger tot wel 26 meter), een hele klus waarbij VTondiV./ 65

De Groene Valck - Akersloot | 2008 | | pagina 65