Sherpa's op kamp Naaldenveld. We zien onder andere Helmi Verduin, Jocelyn Hollenberg, Tineke Terluin, Claudia Leyen, Jose Kok en Hennie Verduijn. weiland van een boer die we nooit gezien hebben. Zondagsmorgens wasten we ons in een beekje en trokken verder. We liepen langs een schitterend natuurpad, dat langs een riviertje ging. Onze tenten stonden 's avonds nog geen minuut of het begon te hozen en te waaien. We moesten zelfs aan onze tentpalen hangen, zodat de tenten niet de lucht in gingen. De volgende dagen gingen we verder lopen via Monschau naar Schmithof waar we bij een aardige boer op het weiland mochten kamperen met gebruik van het toilet. De avond brachten we door bij de plaatselijke schutters vereniging alwaar geen moeite te veel was en zelfs worsten voor ons gebraden werden. De volgende dag raakten we hopeloos verdwaald in het bos en pas om half 6 bereikten we een supermarkt. Voor de supermarkt hebben we uitgebreid zitten eten, want we hadden flinke honger. We besloten door te lopen naar het drielandenpunt in Vaals, waar we half 9 aan kwamen. We hadden geen zin om een plekje te zoeken, dus sliepen we die nacht op het monument en op banken. Zater dag werden we wakker met gebroken rug wakker en liepen we richting Maastricht. De hitte was niet te harden dus we kwamen niet verder dan Gulpen. In Gulpen stonden we op een camping met een heerlijk zwembad. Zingend gingen we de volgende dag op pad naar Maastricht, met schorre kelen kwamen we half 4 aan. Aangezien het regende, schuilden we in het wc gebouw dat gelijk helemaal vol was met 13 rowans. Dinsdag 23 juli vertrokken we naar het station, in totaal hebben we 110 kilometer gelopen en het was een onwijs gezellig kamp. Maarten Kerssens Scoutinggroep St. Jacobus vierde in 1979 het tienjarig bestaan. Op ons terrein werden allerlei spelen georganiseerd, elke groep in zijn eigen sfeer. Pannenkoeken hoorden daar ook bij, zelfgebakken op het kampvuur. Samen rond het vuur verhalen vertellen, zingen, spelen en koken, speelt een grote rol bij scouting. In die jaren is daar niet veel in veranderd.

De Groene Valck - Akersloot | 2008 | | pagina 61