Bij de firma Dil fileerde ik baars aan de fileertafel. Mijn collega's waren Jan Schoenma-ker, Jaap Verduin, Cor Putter, Piet van der Oord en Dirk Schrier. De paling kwam uit het Alkmaardermeer, waar de fuiken van Dil waren geplaatst. Kees achter het stuur van de vrachtwagen Wanneer er geen vis te fileren was, ging ik met Dirk Schrier mee. Met de vrachtwagen, een Hanomag, door heel Nederland de kleine beroepsvissers af die hun vangst aan de firma Dil verkochten. Ook in Krommeniedijk en voorts langs de hele polder haalde we paling op. Ik heb een leuke tijd met Dirk Schrier gehad. Met Teun Dil kon ik heel goed overweg. Het gebeurde regelmatig dat we samen met de Mercedes van Teun naar de kapper in Alk maar gingen, daarna even gezellig ergens een kop koffie dronken en vervolgens weer terug naar Akersloot reden. Mijn werkdag bij de firma Dil begon om 06.00 uur. Elke ochtend werd door Annie Mijn-ders de Telegraaf bezorgd. Teun nam deze in de ochtend mee naar kantoor en om 12.00 uur kreeg ik de krant mee naar huis, als ik thuis een broodje ging eten. Teun die later het stokje van zijn oom over nam was een goede baas, maar vooral een goede vriend van me geworden. Als kleine jongen mocht ik al eens met Piet van der Oord mee naar Hoek van Holland. In een oude legerauto die de firma bij een dumpstore had gekocht, want na de oorlogsjaren waren er in die periode nog geen andere vrachtwagens beschikbaar. Met bakken vol met levende paling vanuit Akersloot langs de Boschweg naar Uitgeest, want de Geesterweg was toen nog niet aangelegd, op weg naar Hoek van Holland. Helemaal binnendoor, in Sassenheim even een koffiestop en dan weer verder. Dat was toen in die tijd voor mij een wereldreis. In Hoek van Holland aangekomen werden de kisten met levende pa ling afgeleverd en verscheept naar Londen. De betaling geschiedde destijds nog via een postwissel. Later bestuurde ik zelf de vrachtwagen (door mijn lengte kwam mijn gezicht net boven het stuur uit) en reed ik twee a drie keer per week naar Hoek van Holland. 5

De Groene Valck - Akersloot | 2008 | | pagina 5