dus niet ende post. \atste post een leuke ?n over de en enorm int van de cht. Daar fgekookte en gingen Wil Buur zrste post 'erden we we terug terugkij- 'd Dekker epsleider ge- n. Haar werk Elly Verduin >ral de laatste unpilaar van Ook Marian ur, belangrijk lende leiding i-Powell, is geba- ret eerste eën over i Londen er van de de eerste ontstaan lullende In 1973 fuseren de diverse landelijke verenigingen. Scou ting Nederland wordt opgericht. We spreken niet meer van padvinders en verkenners maar van scouts die het spel van verkennen spelen. Scouting laat daarmee zien dat ze meegaat met de snel veranderende tijd en een eigentijdse organisatie is, waar kinderen en leiding veel plezier aan beleven. Het geloof speelde niet langer een rol in de opzet van de organisa tie. In onze groep hadden we daar al nooit moeilijk over gedaan. Hoewel, herinnert Wil Buur zich, we op de eerste kampen nog wel op zondag een viering of mis ergens bijwoonden. Op een van de vroegste kampen had Gerard Kaptein zelfs weten te regelen dat pa ter Piet (de Moei) op het terrein in de open lucht een mis opdroeg, Kampmis in Hollandse Rading een unicum bij zijn weten. En een ander keer belandden ze in een streng gereformeerde kerk in Maartensdijk. Twee uur lang werd een overdonderende preek aangehoord, waarbij ze er als geüniformeerd clubje wel erg opzichtig bijzaten en meewarig werden aangekeken. (Wel kregen ze een pepermuntje na de preek.) Op 1 juli 1973 trad de Jacobusgroep toe tot Scouting Nederland. We waren nu officieel een groep. In die tijd keken we ook uit naar een eigen terrein. De gemeente gaf nul op het rekest en ons oog viel toen op het oude speeltuinterrein aan de Koningsweg. Een speeltuin was het al niet meer en de speelwerktuigen waren niet veel meer dan oud roest. 55

De Groene Valck - Akersloot | 2008 | | pagina 55