r f pootje baaien, uitrusten en water destilleren (wat dus niet lukte). Maargoed uitgerust gingen we naar de volgende post. Daar kregen we opdrachten over bomen. Bij de laatste post van die dag kregen we eten. Hans van Zwol had een leuke hindernisbaan uitgezet bestaande uit bokspringen en over de evenwichtsbalk lopen. Vanaf die post liepen we een enorm stuk naar het oosten en kwamen aan de andere kant van de Kennemerstraatweg in landgoed Ter Coulster terecht. Daar zetten we de tenten weer op. Deze avond aten we zelfgekookte macaroni en soep. Na een groot spel gedaan te hebben gingen we naar bed. Op zondag kregen we een routebeschrijving, 2 patrouilles gingen fout. Maar na ingrijpen van Wil Buur kwamen we toch weer op het goede pad. Bij de eerste post moesten we schetsen, erg moeilijk. Bij een sloot werden we met een zelfgemaakt vlot overgezet. Daarna liepen we terug naar het gebouw, waar we uitgeput, maar toch wel terugkij kend op een geslaagd weekend aankwamen. Ronald Dekker Lord Baden-Powell De eerste jaren was Wim Groen op enige afstand groepsleider ge weest, zijn taak werd overgenomen door Nel van Duin. Haar werk bij de welpen werd overgenomen door Lida Leyen, Elly Verduin (uit Uitgeest), Jacintha Leyen en Hennie Verduijn. Vooral de laatste zou zich in de loop der jaren ontwikkelen tot een steunpilaar van de groep, en dat is ze nog tot op de dag van vandaag. Ook Marian Meijne kwam bij de leiding en was, vooral in het bestuur, belangrijk voor de groep. We hadden nu ook geregeld groepsraden onder de bezielende leiding van Nel en daarnaast ook een goede onderlinge band. Van verkenner naar scout. De grondlegger van Scouting is Lord Robert Baden-Powell, een luitenant-generaal in het Britse leger. Het spel is geba seerd op zijn verkenners ervaringen. In 1907 wordt het eerste zomerkamp gehouden met 21 jongens om zijn ideeën over een nieuw jeugdspel, uit te proberen. In 1909 is in Londen een bijeenkomst van 11.000 boyscouts, een voorloper van de latere Wereld Jamboree. In 1910 start in Den Haag de eerste groep, weldra gevolgd door meisjes groepen. Ook ontstaan er diverse overkoepelende organisaties vanuit verschillende religieuze achtergronden. 54

De Groene Valck - Akersloot | 2008 | | pagina 54