Maandag peurtocht mdleiding choten. 's de welpen teer terug voor de jonge gemeente was igevaarlijk en op de begane i.v.m. de ver e onderdak ir alige voetbal- 1 in gevestigd, balterrein aan pas getrouwd veel tijd voor ing het kamp Piet van Zwol niet door en de verkennersgroep raakte in verval en legde net niet het loodje. Wil Buur was inmiddels tot leider gebombardeerd samen met Paul Kerssens (Paul maar voor korte tijd) en Nico Bleijendaal (toen Nico Kaandorp). Ze waren erg jong en nog zonder ervaring. Gelukkig kende Hennie Verduijn nog iemand die de verkennersleiding wilde versterken. Gerard Kaptein werd gevraagd en hij wilde het proberen. Geen van allen hadden ze een scouting achtergrond maar ze bedachten mooie dingen en hadden een goeie tijd. Niet alleen bij de verkenners was het wankel, ook de groep als geheel zat niet erg stevig in elkaar. Januari 1972 is er toen op de ouderavond een oudercommissie opgericht met als leden Marius Koomen, Fons Kok, Corrie Soeterbroek en Piet van Zwol. Zij brachten wat struc tuur in de groep. Zonder anderen tekort te willen doen, is dit vooral de verdienste van Piet van Zwol geweest. Hij zou jarenlang de grote regelman op de achtergrond zijn. Piet mocht graag iemand anders naar voren schuiven om zo zelf uit beeld te blijven. Maar in feite deed hij het werk. De financiën werden perfect geregeld, de officiële contacten goed verzorgd. En heel belangrijk, Piet was zelfbij de padvinderij geweest. Scouting, zoals het inmiddels was gaan heten, lag hem na aan het hart. Hij gunde de jeugd graag een mooie tijd bij onze jeugdvereni ging en hij was overtuigd van de vormende waarde ervan. Hoewel wat formeel in die eerste jaren, was Piet eigenlijk nog altijd een en thousiaste padvinder die op zijn tijd graag een vuurtje mocht stoken en op avontuur gaan. Dit plezier bracht hij niet alleen over op zijn zoons, de avonturen van Frank van Zwol kunnen we nog geregeld volgen, maar door zijn inzet voor Scouting Akersloot indirect ook op heel veel andere jongeren. Een verkennersweekend: eind jaren '70. Vit het logboek. Vrijdagavond kwamen de verkenners naar het gebouw om met de trektocht mee te gaan. Na de rugzakken gewogen te hebben, vertrokken de patrouilles een voor een. Volgens de kaart liepen we over het erf van Sander tot een vaart. We werden met een bootje overgebracht. Toen liepen we tussen koeien door naar het scoutinggebouw in Limmen. Om half 11 zetten we daar de tenten op om te slapen. Zaterdag gingen we met een nieuwe kaart op weg. Bij de eerste post deden we wedstrijden zak/open, waar Maarten eerst bij de Adelaars werd. De volgende post was op het strand daar konden we 53

De Groene Valck - Akersloot | 2008 | | pagina 53