jeugdhuis. Het oude jeugdhuis was in die tijd nog volop in gebruik. De Storyclub zat er op de eerste verdieping, beneden was nog een tijd de bibliotheek gevestigd geweest, Toon Mathijssen had er een figuurzaagclub. De familie Admiraal had er hun woning. Op kamp in Hollandse Rading in 1970. Op de foto Bart Weel, Rob Timmer, Dirk Jan Schrier en Ger Broersen De troepbijeenkomsten hadden we op de zolder waar een vage Franse lelie en een vermolmde stammetjesbetimmering herinnerden aan de glorie van de vorige groep. Voor ons is het behelpen geweest. Uit eigen herinnering destilleert Wil Buur, verkenner van het eerste uur, een beeld van wat rommelige samenkomsten met niet altijd een duidelijk programma op de gezellige en ook een beetje spannende zolder van de kaasfabriek. Wie wat langer was moest steeds bukken vanwege de lage hanen balken waar je wel weer leuk in kon klimmen en Verder lag er nog een hoop onverkoopbare handel van een actie voor de kerk (een rom melmarkt?) en een berg zeep van een andere actie die alleen al van wege de geur niet meer te slijten viel. De leiding was nogal losjes gere geld en wisselde nogal eens. Toch was er in het eerste jaar, 1970, een zomerkamp. Met de spullen van groep Uitgeest hadden we een mooi kamp op terrein De Uitwijk bij Hollandse Rading. We zijn hier later nog verschillende keren geweest. hutten bouwen. In historisch oude aantekeningen vonden we de uit die tijd de vol gende namen: Ger Broersen, Dirkjan Schrier, Rob Timmer, Frans Kerssens, Bart Weel, Hans Pepping, Nico Kaandorp, Guus Kaandorp en Wil Buur. Een tweede groepje bestond uit Hans Weel, Wouter Molenaar, Kees Graas, Bart Dekker, Jan Broersen en Sjaak Dekker. De derde groep uit Peter van Diepen, Theo Kaandorp, Paul Kerssens. Nico Schoon, Hans Schoon, Piet Verduin. Van deze laatste groep waren er al een stel verkenner geweest in Uitgeest. 50

De Groene Valck - Akersloot | 2008 | | pagina 50