Het levensverhaal van Kees Bosman Ik ben geboren op 12 juli 1941 in Akersloot. Mijn ouders waren Cor Bosman en Sipkje Zwart. Mijn moeder is geboren in Veenwoude in Friesland. Vader en Memmie (memmie is fries voor mamma) runden in Akersloot het postkantoor. Opa Bosman was kapper en had een kappers zaak aan de Julianaweg. Nu is daar de snackbar gevestigd. De eerste, tweede en derde klas van de lagere school heb ik op de Rehobothschool in Heiloo doorlopen. Daarna ben ik naar een lagere school in Friesland gegaan waar ik de laatste drie klassen heb ge volgd. Ik woonde toen tijdelijk bij een broer van mijn moeder. Op 12 jarige leeftijd nadat ik één jaar de LTS had gevolgd, ben ik van school afgegaan en in Akersloot bij Cor Nederveen, de schilder, gaan werken. Het bleek al snel dat ik goed met verf en kwast over weg kon. Met een handkar en ladders lopend en met het pontje over naar Zuid Schermer naar de boerderijen met prachtig mooi sierwerk. Daar verbond ik twee 24 treeladders met elkaar tot één ladder, de Butaanfles werd halverwege aan de ladder vastgemaakt en ik begon bovenaan op de ladder eerst met het afbranden van de oude verf. In de avonduren werkte ik bij Jachthaven Laamens. Het kwam voor dat de eigenaar, de heer Laamens, me vroeg of ik even een krasje op een jacht dat daar in de haven was aan-gemeerd, kon wegwerken. Op het deksel van een pot verf maakte ik dan de kleur aan en met een lang penseeltje werkte ik de beschadiging netjes weg. Verf had voor mij totaal geen geheimen, ik kon er mee lezen en schrijven en daarmee kon ik dus later tijdens de eerste jaren van ons huwelijk ook een extra centje bijverdienen. Toen ik 14 jaar was heb ik het schildersvak vaarwel gezegd en ben ik bij de firma Dil gaan werken. Jan Dil, de oom van Teun, stond toen nog aan het roer. In de vis, dat was totaal iets anders en mijn vader, die het hoog had zitten, vond het maar niets dat zijn zoon Kees in de vis zat. Ik trok me daar echter niets van aan. Ik deed het met veel plezier. Van dat had ik hetzelf-de karakter als mijn moeder, ook zij deed waar ze achter stond, zelfs als vader het niet goedkeurde.

De Groene Valck - Akersloot | 2008 | | pagina 4