Verkennerij scouting in Akersloot vanaf 1969 dames omtrent deur af groeps- iijk met mt er is aan de mdorp) t waren ons ;uren.) Graas, Nico Als oubaas eest zijn. hun proble- r was gedoe roep is niet evering zegt lden met de n :"Die kas toen. Einde kennerij. >r. (Han gen aan erinnert al in die lerij van dan een r samen en voor iookstaf. ergeten. )m e.e.a. Logo op gebouw aan de Koningsweg te halen. Thuis gekomen wilden ze haar niet laten weten dat er iets vreselijks was gebeurd. Een broer van de zussen Kraakman was op de kermis dood neergevallen. Maar het kwam haar toch ter ore. Pe Putter en Jan van Duin zouden de volgende morgen op de fiets naar Bakkum om het nieuws te brengen. Maar Han bleek er eerder te zijn en bracht toen de vreselijke boodschap. Gon en Jos gingen meteen naar huis. Op het kamp werd de rozenkrans gebeden. Han en de gidsenmeisjes wilden het kamp draaiende houden, de leiding van een welpengroep uit Beverwijk, ook daar op kamp, wilde wel helpen. Maar dat werd geen succes en het kamp werd afgebroken. In een enorme regenbui ging het terug naar huis. Goeie herinneringen heeft ze aan de z.g. recollecties (cursus dagen) in Beverwijk. Ze kwamen dan samen in de Peperstraat in een oud schooltje. Het was formeel en een beetje streng maar ze hadden ook de grootste lol. Han is niet bij de verkennerij gebleven tot het eind. Ze stopte nog voordat haar akela, Jopie Poland, ermee stopte. Een jaar of wat later werd ze door haar zus meegetroond naar de kermis. Ze had hier niet veel zin in gehad maar het werd toch een heel leuke avond omdat ze daar veel van haar oude welpen ontmoette die, inmiddels jongemannen, daar op de kermis waren. Eindjaren 60 was er een groepje Akerslootse jongens bij de verken nerij in Uitgeest actief. Het was uiteindelijk een complete patrouille (groepje van 6-8 jongens) met als PL (patrouilleleider) Theo Kaan dorp. Als er zoveel belangstelling was uit Akersloot, was de gedachte, dan was de tijd rijp om daar een nieuwe groep te stichten, de Jaco- busgroep. De Uitgeester Wim Groen, hij werkte als onderwijzer aan de Jacobusschool (meester Groen), maakte zich hier sterk voor in samenwerking met kapelaan Karregat. We hebben het hier immers nog steeds over de katholieke verkenners. Ze vonden een leider, Cock Rijs. Hij woonde tijdelijk in Akersloot aan de Beatrixlaan. In het eer ste jaar hebben we nog bij hem in huis een kerstavond gehouden. Wim Broersen(Kerklaan)en Paul van Baar uit Uitgeest (maar zijn moeder kwam uit Akersloot) gingen hem assisteren. Later waren daar ook Wim Veldt en Wil Broersen (Handelstraat). Er kwam een berichtje in het witte blaadje en na de zomervakantie van 1969 verzamelden zich zo'n 40 jongens op het terreintje voor de oude kaasfabriek annex 49

De Groene Valck - Akersloot | 2008 | | pagina 49