lokaal wordt overdag gebruikt voor fietsenstalling van dames die de naaischool bezoeken. De G.L. zal zich daaromtrent met de zusters praten want het is niet mogelijk om de deur af te sluiten.dat het zonder een eigen hordehol (groeps- ruimte) niet langer meer gaat, alhoewel we dit natuurlijk met Baloe eens zijn komen we toch niet uit de knoop want er is maar één antwoord en dat is Waar Niets meer aan de orde zijnde sluit de G.L. onder dank met gebed. (genotuleerd door Nico Kaandorp) (Plannen voor een verkennersterrein aan de Hoogegeest waren ons niet bekend. Grappig dat het nu, in 2009, toch gaat gebeuren.) Bij de verkennersleiding komen we tegen: Pé Putter, Jan Graas, Nico Kaandorp, Wim van der Eng, Jan van Duin en Arie Krom. Als oubaas (leider van de voortrekkers) Paul Schoon. Er zullen er zeker voor kortere of langere tijd meer geweest zijn. Bij het doorlezen van de verslagen valt op hoe tijdloos hun proble men feitelijk waren. Men zocht naarstig naar leiding, er moest geld komen, er was gedoe met de onderkomens. Het is nu niet anders Of dit alles ook heeft geleid tot het opheffen van de groep is niet duidelijk. Ergens beginjaren '50 is het voorbij. De overlevering zegt dat de leiding zich bij pastoor Van den Berg moest melden met de opdracht de kas mee te brengen. Hij zou gezegd hebben :"Die kas houd ik en de groep is hierbij opgeheven". Zo ging dat toen. Einde van een korte maar hevige bloeitijd der Akerslootse verkennerij. Enkele herinneringen van mevr. Kaandorp-Dekker. (Han Dekker) Mevr. Kaandorp-Dekker heeft de beste herinneringen aan de verkennerij, waar zij welpenleidster was. Ze herinnert zich o.a. een kamp in Schoorl, waar ze, zoals meestal in die tijd, op een boerderij verbleven in dit geval de boerderij van Stoop aan de Herenweg. De verkennersleiding kwam dan een avond op bezoek, op de fiets uit Akersloot. Een volgend kamp was in Bakkum-Noord, ze was hier samen met Gon en Jos Kraakman. De boer zou er zorgen voor brandhout en er waren een paar gidsen mee als kookstaf. Toen bleek dat de grote pan en het rookvlees waren vergeten. Han ging die avond weer op defiets naar A kers loot om e. e. a. 48

De Groene Valck - Akersloot | 2008 | | pagina 48