Verkenners met stok op het plein voor de kaasfabriek drie verkennerstroepen maar we hebben de indruk dat dat maar korte tijd het geval was. Twee namen vonden we in het enige nummer van de groepskrant, de Jaeobsklok, waar we over beschikken n.1. de San José- en de Yung Ping Foetroep. Er waren ook voortrekkers, oudere jongens vanaf 17 jaar. Dit was de stam. Een meisjesgroep was er ook maar die stond helemaal los van de jongensgroepen. We hebben in het verslagenboekje niets kunnen vinden over de meisjestak. Deze groep was echter ook jaren actief. Leidster van de gidsen was Cilly Veldt, geassisteerd door Corrie van Duin, Trien van Veen en Gerie Putter. Deze laatste herinnert zich mooie bijeenkomsten op de zolder van de kaasfabriek en enkele kampen. O.a. in Bergen bij boer Koning aan de Voert en op Texel bij boer Sijm. Floogeboom bracht ze er heen met zijn vrachtwagen. De gidsen sliepen in de schoongemaakte stal en de leiding in het dito varkenshok. Maar toen het hier 's nachts begon te ritselen in het stro gingen ze snel bij de meisjes liggen. In Den Burg gingen ze naar een avond verzorgd door het populaire radioprogramma 'Vrij en Blij'. Al deze groepen zaten in de voormalige kaasfabriek aan de Julia- naweg. Dit gebouw was het jeugdhuis van de parochie. De huidige scouting heeft er ook nog enige tijd gezeten en de Storyclub, de kleuterschool, de naaischool en een geëvacueerd bejaardentehuis etc. De plek is nu deel van het Wilhelminaplein en de nieuwe bebouwing aan de zuidkant. Bij de welpenleiding zaten o.a. al genoemde Jopie Poland, Han Dek ker, Gon en Jos Kraakman, Annie van der Eng, Hannie Buren. Uit het logboek der groepsraad. 18 dee. '48 )Hopman van Duin vraagt in verband met het gebrek aan tijd per 1 febr. ontslag en na korte discussie wordt hem dit verleend maar per 1 jan. De G.L. (groepsleider) zal hoe wel het bijna niet kan de leiding van troep 2 op zich nemen. Vervolgens over de beplanting van het verkennersterrein aan de Hoogegeest maar we zullen eerst zien of de huurprijs verlaagd wordt, want we betalen te veel voor zo n waardeloos stukje grond. Vaandrig van der Eng vraagt of het niet moge lijk was dat er beneden een slot op de deur kwam want het 47

De Groene Valck - Akersloot | 2008 | | pagina 47