Van 1945 tot Zo'n 20 jaar de groep 40 inerij. Het zal hield Pastoor ;n. Zo vlak na ook niet veel ;e voorganger ijn oorsprong eging. Latere tomen hieruit dekenaat. En Akerslootse n de cursussen L kerk haalde onge)schaap- oorlogsjaren erbanden wel Akersloot wat ie als aalmoe- ze vaak, soms parochieleven tholiek en men ikken over een er Groepsraad genoteerd van )an zwijgt het :ringen waarin ;spreken en tt Uit het Logboek der groepsraad. 8 jan. '46 De groepsraad bestaat uit de navolgende leden 1. De aalmoezenier 8. 2. Hopman Putter (en groepsleider) 9. 3. Akela Pol and 10. 4. Baloe Dekker 11. 5. Akela Buren 12. 6. Bagheera 13. 7. Hopman Krom Verder aanwezig rector Bangert van het district Beverwijk Vaandrig Schouten Vaandrig van Duin Vaandrig Molenaar Vaandrig Leyen Hopman Graas Raksha Kraakman Jopie Poland heeft dit schrift lang bewaard. Even als een tweede schriftje waar ze in keurig hand schrift zorgvuldig alles heeft aan getekend wat ze als akela op de verschillende cursussen leerde. Talloze spelen en spellen, aan wijzingen voor het maken van programma's, zedelijke raadgevin gen. Ze heeft dit materiaal aan de scouting geschonken Er werd vaak en helder geschreven in die tijd. Veel gedrukt materiaal was ook (nog) niet voorhanden, zo vlak na de oorlog. Welpenhorde voor café De Vriendschap Uit het Logboek der groepsraad. 28-1- '46 Ondertussen viel het oog van onze G.L. (groepsleider Pe Put ter) op de taai-taai van vaandrig van Duin. In de kortste keren was er nog slechts één over. Vaandrig van Duin was immers ook naar beneden gegaan. Het begon rommelig te worden maar het verminderde de vrolijkheid niet. Hopman Krom wist de leidsters de schrik op het lijf te jagen met een emmertje met niets. Het water is nat dun en koud in de winter. Vaandrig van Duin kwam intussen weer naar boven. Jan trakteer nog eens was de algemene vraag. Vooruit dan maar! Wat een ontgoocheling toen hij slechts één taai taaitje weer vond. Hij begon een wedren achter de dames die aan het hele geval onschuldig waren. De verkenners beneden hebben gezegd zijn dat nou de leiding! De aalmoezenier kwam terug en herstelde door zijn kordaat optreden de rust en ordef (genotuleerd door Jan Graas) 45

De Groene Valck - Akersloot | 2008 | | pagina 45