Frans Zonneveld houd, dit komt de overnameprijs niet ten goede. Het netwerk wordt getaxeerd op 37.872,-hier gaat 4000,- vanaf wegens achterstal lig onderhoud. Daarnaast krijgt de gemeente een eenmalige afkoop voor de jaarlijkse winstuitkeringen van 8300,-. Ook worden alle gereedschappen en reservematerialen voor een billijke prijs overge nomen door het PEN. De opbrengst wordt niet ineens uitgekeerd, maar in jaarlijkse termijnen. Akersloot moet duidelijk aangeven aan de provincie waaraan het geld wordt besteed. Te lezen is dat het geld wordt gebruikt voor aflossing van een onderhandse lening aan het GEB. Ook wordt een lening afbetaald die werd aangegaan bij de aanleg van de gemeente-lijke jachthaven (nu jachthaven Laamens). Daarnaast wordt er geld gereserveerd voor financiering van de aan te leggen Geesterweg. Administrateur B. Kerssens en lijnwerker A. Deijlen krijgen een pensioenregeling aangeboden. J. Deijlen en Boldewijn mogen nu hun werkzaamheden voor het PEN verrichten. Ook lijnwerker en incasseerder Verhage mag meters blijven opnemen en onderhoud verrichten. De incasseerder van Akersloot Hoogland stopt met zijn werkzaamheden. Hiervoor ontvangt hij een eenmalige afkoop-som van 500,-. In het overnamecontract staan nog meer bepalingen. Het onderhoud van het straatverlichtingsnet gaat ook over naar het PEN. Daarnaast mogen tot 1942 de stroomprijzen voor de afnemers niet méér stijgen dan het landelijk gemiddelde. Op 30 juli 1938 zetten de burgemeester en de directeur van het PEN hun handtekening onder het overnamecontract. Korte tijd later wordt het GEB Akersloot opgeheven. Bronnen: 1917-1967 een halve eeuw PEN door F. Straakenbroek, S. Korperaal en F. Zuydwijk. Architect van Loghem internetsite: instituut voor Nederlandse geschiedenis^ bibliografische naslagwerken 4 J.B. van Loghem R.A. Alkmaar, Akersloot gemeentearchief periode 1817-1930 (1964) archiefstukken nrs. 567 t/m 588 43

De Groene Valck - Akersloot | 2008 | | pagina 43