10e jaarboek "De Groene Valck" De redactie van "De Groene Valck" Voor u ligt het tiende jaarboek van de Historische Vereniging Oud- Akersloot. In 2000 verscheen voor het eerst het jaarboek in nieuwe stijl en formaat. Daarvoor werd 2 tot 3 keer per jaar "De Groene Valck" in een kleiner formaat uitgebracht. Als redactie willen we toch even stil staan bij dit feit. De afgelopen tien jaar hebben we, samen met hulp van velen, met veel plezier artikelen voor "De Groene Valck" geschreven en flink in de archieven gespit. De reacties die we ontvingen, geven aan dat het jaarboek goed wordt gelezen. Dit blijkt ook wel uit het feit dat de eerste zeven jaargangen zijn uitver kocht. We hopen dat u ook deze "Groene Valck" weer met plezier zult lezen. Gewoontegetrouw staat centraal het levensverhaal van een promi nente Akersloten Dit jaar is dat Kees Bosman. Daarnaast een terugblik in de historie van de scouting in Akersloot. Na de eerste start van de verkennerij in 1945 worden de activiteiten in de jaren vijftig beëindigd. In de jaren zestig maakt de verkennerij een comeback en biedt nu nog steeds volop ontspanning aan de jeugd. Dan het verhaal over het gemeentelijk elektriciteitsbedrijf van Akersloot. Het wel en wee over de oprichting, exploitatie en stopzet ting van dit gemeentelijk nutsbedrijf. Terug van weggeweest is de jaarkroniek, die een opsomming geeft van de gebeurtenissen in het dorp van het afgelopen jaar. Kortom we hopen de komende jaren op dezelfde voet door te gaan en nog veel artikelen over de historie van Akersloot en haar inwoners te publiceren. Veel leesplezier toegewenst. 3

De Groene Valck - Akersloot | 2008 | | pagina 3