Sluisbuurt met electriciteitsleidingen direct met het PEN een leveringscontract. Meelmaalderij K. van Duin Zoon en ook het Gemaal 1879 gaan met het PEN zo'n leve ringscontract aan. Dit levert een flinke korting op de Kw prijs op. De bedrijven betalen ook vastrecht, de hoogte hier-van is afhankelijk van het aantal PK's van de motoren. In de loop der jaren breidt het aantal afnemers van krachtstroom zich gestaag uit. In 1936 zijn er maar liefst 28 afnemers bij het GEB. Er zijn 3 poldergemalen die elektrisch worden aangedreven, nl; de Kleine Polder, de Zwartedijkspolder en de Westwouderpolder. Er zijn 4 boeren die een eigen pompinstallatie hebben voor onderbemaling. Uit het leveringsoverzicht is af te lezen dat er in de gemeente maar liefst 8 bakkers, 4 aannemersbedrijven, 1 maalderij (op de Wou-de), 1 wagenmakerij, 1 vishandel, 1 slagerij. 1 kalkbranderij en 1 smederij krachtstroom afnemen. De grootste afnemer is Zuivelfabriek "De Hoop" met een jaarlijks verbruik van bijna 3000 KWU. Zuivelfabriek "De Hoop" vraagt in 1935 via een bedelbrief een forse verlaging van het stroomtarief aan. In de brie! staat als reden aangegeven:"omdat de toestand van de zuive zeer precair is". Het GEB kan de zuivelfabriek niet tegemoet komen Enige tijd later zal de zuivelfabriek haar activiteiten beëindigen. Oir het net en de centrales niet te veel te belasten, mogen de bedrijver op bepaalde tijden geen kracht-stroom afnemen. Deze spertijd ie ingesteld per maand. In de maand december mag er van 15.30 uui tot 23.00 uur geen krachtstroom worden afgenomen. In januari vanaf 16.00 uur enzovoorts. Per maand schuift de spertijd steeds verder op Vooral waterschappen klagen over de spertijd, op dit tijdstip kan ei niet worden bemalen. In de loop der jaren wordt de spertijd steeds korter. In 1936 is de spertijd teruggebracht tot slechts 2 uur. 34 ^TK-SUoaT

De Groene Valck - Akersloot | 2008 | | pagina 34