Ongeval in Zuid-Schermer Naar aanleiding van een ongeval in Zuid-Schermer wordt de volgende brief op 9 oktober 1924 naar alle Heeren hoofden van Scholen in de gemeente Akersloot verstuurd. Ongetwijfeld zal het u bekend zijn, dat op 17 sept. J.l, in Zuid Schermer een zeer ernstig ongeluk plaats greep, doordat een jongen van pl. M. 10 jaar, zoo roekeloos was om, niet tegenstaande de zeer ernstige waarschuwing door middel van borden aan electriciteitspalen toch in deze te klimmen. Hij kwam hierdoor in aanraking met een der draden, waardoor hij bewusteloos ter aarde viel. Een geneeskun dig onderzoek onmiddellijk ingesteld, toonde aan, dat de arm van den jongen over de geheele lengte deerlijk verbrand is, alsmede het voorste gedeelte van een der voeten. De kans is niet uitgesloten dan de arm en een gedeelte van den voet moet worden geamputeerd. Dit zeer ernstige geval van roekeloosheid geeft ons aan leiding, uwe medewerking in te roepen, om de leerlingen Uwer school uitdrukkelijk te waarschuwen nooit of te nimmer in electriciteitspalen te klimmen, terwijl ook het oplaten van vliegers in de onmiddellijke nabijheid van het electrisch net, gevaar voor hen kan opleveren. Burgemeester en wethouders van Akersloot. en het gehele aandrijfmechanisme wordt aangepast voor elektrische aandrijving. Hierdoor kan het polderbestuur zich de kosten van een stoker besparen. Het Uitgeester buurtschap Klein Dorregeest heeft, in tegenstelling tot Uitgeest, nog geen elektriciteit. In het Gemaal 1879 wordt de transformator geplaatst om Dorregeest van elektriciteit te voorzien. De kosten hiervoor worden gedragen door de gemeente Uitgeest. Iedere aangesloten woning wordt voorzien van een geijkte elektrameter. De bewoners dragen zelf de kosten voor de aanleg van de leidingen en lichtpunten in de woning. Wel bemiddelt de PEN om aanne-mers in te schakelen voor het monteren van het elektrische netwerk in de woning. De gemiddelde aanlegkosten per lichtpunt in de woning bedragen 8,-. Vermoedelijk zullen de plaatselijke smederijen veel klandizie hebben gehad in deze periode. Op 24 november 1917 wordt het netwerk onder spanning gezet. 31

De Groene Valck - Akersloot | 2008 | | pagina 31