De aanleg van het netwerk in Akersloot Bouwtekening voorgevel trafohuisje Ze worden ontvangen door burgemeester Hennes, wet houder Groot en enkele raadsleden. Ze hebben tekeningen en een uitgewerkte begroting mee voor de aanleg van een Akersloots elektriciteitsnetwerk inclu-sief straatverlich ting. De buitengebieden zijn nog niet rendabel om hier het netwerk aan te leggen. Hierdoor blijven de Hoogegeest, Boekei en de gebieden aan de overzijde van het kanaal of Alkmaardermeer, zoals De Woude, Starnmeeren Zuidscher mer voorlopig nog verstoken van elektriciteit. De begrote kosten voor de aanleg bedragen 16.500,- voor het hoofdnet. Daarnaast zijn de kosten voor aansluiting per woning 25,- inclusief meter. De kosten voor aanleg van het straatverlichtingsnet bedragen 1900,-. Als het plaatse lijk netwerk gereed en opgele-verd is zal dit worden over gedragen aan het GEB (Gemeentelijk Elektriciteit Bedrijf) Akersloot. Het GEB zal het netwerk verder onderhouden en exploiteren. Vanaf de elektriciteitscentrale in IJmuiden liepen al hoogspanningsleidingen naar de ge-meenten Beverwijk, Heemskerk en Uitgeest. Vanuit Uitgeest splitst het hoog spanningsnet zich via Limmen naar Castricum. Een andere tak gaat richting Zaanstreek. Vanuit Uit-geest wordt een 10.000 Kv leiding naar Akersloot aangelegd. Er wordt onderhandeld over grondaankoop voor de bouw van 3 transformatorhuisjes. Met de eigenaren van de grond, het burgerlijk armbestuur, een particulier en het RK kerkbe-stuur wordt overeen- i U Trafohuisje aan de Dorpsstraat 28

De Groene Valck - Akersloot | 2008 | | pagina 28