Verteld aan en uitgewerkt door Gerrieta Sombroek Roosmarie Lauritsen. Wanneer Esther werkt komen de twee kleinkinderen door de weeks in de schoolpauze een broodje bij ons eten en na schooltijd past Ineke op. Ron en Michel zijn beiden nog vrijgezel. Ron werkt bij de Gemeente Bergen in de plant-soenendienst, hij woont in Akersloot aan het Fluitekruidpad. Michel vaart op de Rijn. Hij is kapitein op een 110 meter lang schip. Hij werkt en woont 14 dagen aaneengesloten op het schip en is dan weer 14 dagen thuis. Hij heeft nog geen eigen onderkomen. De beide zonen kunnen heel goed met elkaar overweg. Ze gaan samen stappen en op vakantie. Laatst zijn ze samen op vakantie in Canada geweest. Onze kinderen zijn opgegroeid met de natuur en dieren. We gingen vroeger ook elk jaar met het gezin op vakantie. In Nederland kam peren, de kinderen vonden dit prachtig, ech-ter Ineke was niet echt gecharmeerd van kamperen dus later huurden we een huisje. Nu gaan Ineke en ik elk jaar een aantal weken naar een landgoed in Loenen op de Velu-we. Daar zijn allemaal appartementen in gebouwd. Dit was oorspronkelijk bedoeld als een vakantieoord voor mensen met een taaislijmziekte, maar dit is nooit van de grond gekomen. Het is eigendom van een dochter van "oom Frans" van Wijngaarden. Haar echtgenoot, inmiddels overleden, leed ook aan deze ziekte. Op de vraag wat Akersloot voor Kees betekent antwoordt hij: "Akersloot voelt als een jas en ik draag vele Akersloters een warm hart toe." 15

De Groene Valck - Akersloot | 2008 | | pagina 15