Het door Kees gerestaureerde orgel van de Koningskerk in Haarlem Op 42 jarige leeftijd kreeg ik ontslag bij Hoogovens. Ik was op dat moment werkzaam bij het Laboratorium LAB, waar ik staalanalyses maakte. Na het bedrijfsongeval was ik daar geplaatst. Ik heb daar twee jaar gewerkt en toen kreeg ik de boodschap dat ik kon ver-trekken. Reden van mijn ontslag was dat o.a. de afdeling overging op jonger en beter geschoold personeel. Toen kwam ik op 42-jarige leeftijd thuis. In de WAO, geen werk en elke dag om huis. We moesten een aardig centje inleveren. Ook de auto moest weg, dit was een straf. Het gezin was inmiddels uitgebreid. Na zoon Ron, werd in 1969 dochter Esther geboren en in 1975 zoon Michel, onze benjamin. Elke dag thuis bij Ineke en het gezin was in het begin natuurlijk wel gezelligmaar op een gegeven moment gaat het niets om handen hebben toch wel vervelen. Ik ging buurten bij het bejaardenhuis. Even een praatje en een kopje koffie drinken met de bewoners die dit erg gezellig vonden. Iedereen kende me en noemde me Bennie. Want vroeger noemde ze me in het dorp altijd Ben Bosman. Voluit heet ik Cornelis Bernard, m'n roep naam is Kees. En zo kwam het dat ik door de toenmalige directrice werd ge-vraagd voor een klusje. Schilderij ophangen, keukendeurtje stellen, afvoeren repareren, enzovoorts, ik werd de vaste klusjesman. Toen de bejaarden tijdelijk ondergebracht wer-den in cabs om de plannen voor een nieuw zorgcentrum te realiseren, heb ik in de cabs ook allerlei klusjes gedaan zoals gordijnen ophangen e.d. Het was zinvol werk, maar na dit twee jaar te hebben gedaan, ben ik om een bepaalde reden hiermee gestopt. 12

De Groene Valck - Akersloot | 2008 | | pagina 12