Kees in de leer bij Sikkens Tijdens mijn loopbaan bij Hoogovens heb ik ook als kraanmachinist gewerkt bij de afde-ling Oxystaalfabriek 1 (0X1) en hiervoor heb ik de benodigde papieren gehaald. Ik heb 12,5 jaar bij het bedrijf Hoogovens gewerkt. In de periode dat ik bij de Algemene Dienst werkte als onderhoudsmonteur heb ik tijdens onderhoudswerkzaamheden aan een caddykraan een be drijfsongeval gehad. Ze brachten me naar de verbandkamer waar ze constateerden dat ik een hersenschudding had opgelopen. s Soestdijk kwam het een leuke hdspaar op lar Brabant ekenden en Friesland bben afge- een "BM >ren ben ik rk de Vries men en dat ïvraagd bij loon bij de BM 16 kwadraat Dus ik nam ontslag en ben gaan werken bij spuiterij De Vries. De Vries huurde een auto en ik ging de eerste 14 dagen naar Sikkens in Sassenheim, waar ik het vak spuiten aan leerde. Bij de spuiterij De Vries werden altijd dure auto's, ook metallic, gespoten. Ik werkte in de spuitcabine met een droog oven, wanneer ik een auto klaar had, schoof ik de schuifdeur open en ging de auto die op een rail stond de droogcabine in. Twee jaar later, toen er geen gegadigde was om het bedrijf over te nemen, werd de spuite-rij gesloten en zat ik zonder werk. Driftig ging ik op zoek naar een andere baan die ik vond bij Hoogovens. In die tussenliggende periode, ca. 9 weken, heeft de Vries mij keu-rig doorbetaald. Bij Hoogovens kwam ik bij de afdeling Intern transport. Het was voor mij erg wennen; ik vond het zeer beklemmend om via de poort het bedrijventerrein op te gaan. 11

De Groene Valck - Akersloot | 2008 | | pagina 11