Ik bedacht me geen moment, maakte m'n vader wakker en we zijn samen aan de slag gegaan om de bollen veilig te stellen. Toen de klus geklaard was, zei vader: "Waar kom je eigenlijk zo laat vandaan?" Tijdens de kermis hebben we voor het eerst gezoend, Tiny was toen 15 en ik 21 Uiteindelijk kregen we verkering en zijn na 3,5 jaar getrouwd. Ik was inmiddels 28 en Tiny 21 jaar. Tiny werkte in Uitgeest bij de gezinsverzorging, maar is nadat we waren getrouwd, gestopt. Ze heeft nooit meegewerkt in het bedrijf. Ze deed het huishouden en zorgde voor onze kinderen. Al snel kwam er gezinsuitbreiding en werd onze zoon Jan geboren. Er waren toen 4 generaties Buur, die bovendien ook nog naar de naam Jan luisterden. Na Jan werden nog drie zonen ge boren, Jim en de tweeling Fred en Tom. Onze tweede zoon was bij zijn geboorte 9,5 pond. Toen Tiny van de derde in verwachting was zei ik: "Wat deze baby straks moet wegen, weet ik niet.", want Tiny was brandmager, maar haar buik daarentegen was ontzettend dik. Wij zelf hadden eigenlijk het vermoeden dat Tiny in verwachting was van een tweeling, maar dat werd door diverse mensen, onder andere de verloskundige, steeds ontkend. Toen Tiny 5 maanden in verwachting was, mocht ze foto's in het ziekenhuis laten maken. Een echo maken bestond toen nog niet. Dat heeft ze uiteindelijk niet gedaan. Ze dacht: als de verloskundige zegt dat het geen tweeling wordt, dan moeten we daar maar van uitgaan. We hadden ook de babykamer ingericht op de geboorte van één kind. Op een ochtend kwam Tiny de stal in om een kit kolen te halen en zei: "Ik denk dat het kind vandaag geboren moet worden." Ik telefo neerde naar zuster Schouten en zei: "Het is zover de tweeling wordt vandaag geboren", waarop ze antwoordde: "Sloof je niet zo uit, het wordt helemaal geen tweeling." 8

De Groene Valck - Akersloot | 2007 | | pagina 8