Makelaars nu Het eerste idee was om alle bestaande makelaars in Akersloot te fotograferen en te beschrijven. Maar er zijn ruim zestig panden met een makelaar, teveel voor een totaaloverzicht. Daarom een over zicht van enkele makelaars die de afgelopen jaren zijn aangebracht. Waarom worden er in deze tijd nieuwe makelaars aangebracht, vaak op een dak waar nooit een makelaar heeft gezeten? Vermoedelijk een herwaardering van oude vormornamenten of filosofisch gesproken: de wedergeboorte van de hemelnaald. Een waarschuwing is op zijn plaats na het lezen van dit artikel. Mocht u door Akersloot rijden of fietsen dan zult u ongetwijfeld wat meer naar boven kijken. Let u daarbij vooral op het overige verkeer of obstakels op de weg. Buurtweg 19 en 21 Van ouds 't klooster Woningen families P. Frantsen en T. Dekker Een dubbel woonhuis met op beide gevels dezelfde makelaar. De makelaar in de vorm van een eikel, een verwijzing naar het voorma lige gemeentewapen van Akersloot. oorspron- a akroterie erg aan de gebouwd. Buurtweg 1 Mooie makelaars staan hier op de beide geveltop pen van deze wo ning uit 1899 te pronken. H. Blok ker vertelt: "Op de achterkant van de woning was de makelaar al verdwenen, dus hebben we van de makelaar aan de voorzijde een kopie gemaakt. Ook de pinakels bij de goot waren aardig verrot. Deze hebben we dit jaar, na opmeting van de originelen, opnieuw gemaakt. Eerdaags plaatsen we ze weer terug tegen de gevel." Daarom een foto van de oude situatie en van de opnieuw vervaardigde pinakels. 73

De Groene Valck - Akersloot | 2007 | | pagina 73