We moesten de hele zomer vader goed helpen en als beloning gin gen we dan in de herfst met vader en moeder een dagje uit. Vanaf 't Schouw met de boot naar Amsterdam en bezochten daar dan Artis. In Artis was ik op een gegeven moment zoek. Ze vonden me bij de konijnen, voor de andere dieren in Artis had ik geen belangstelling. Er werd dus al snel gezegd: "Je had wel thuis kunnen blijven". In de herfst gingen we ook wel eens naar het circus. Mijn broer Martin kon vroeger zo machtig mooi overdrijven. Hij ging als jongentje eens met de Verkenners mee naar Callantsoog. Toen hij thuis kwam, had hij grote verhalen. Ze waren naar het strand geweest waar allemaal bomen stonden en daar gingen ze onder zitten in de schaduw. Ook was er een walvis op het strand en de levertraan kwam uit zijn ogen. Als wij dan zeiden: "Dat bestaat niet", werd Martin ontzettend kwaad en zei: "Ik heb het zelf gezien." Martin woont nu in Duitsland. Hij ging op 19-jarige leeftijd daar naar toe om bij een oom van mijn vader te gaan werken. Tijdens de periode dat ik in militaire dienst zat, heeft hij tijdelijk bij vader thuis gewerkt. Moeder werd later ziekelijk en over leed op 53-jarige leeftijd. Paulien Terluin, die één dag in de week bij ons werkte, kwam na moe ders dood inwonen en zorgde zeven dagen in de week voor ons gezin. Ook haar verloofde Nico kwam veel bij ons over de vloer. We hebben heel wat afgelachen met Paulien; het was best een gezellige tijd. Ook hebben we heel veel grappen met haar uitgehaald. Vooral Paul, mijn oudste broer, kon Jan Buur er wat van. en Paulien Terluin Bijvoorbeeld wanneer Paulien bij bepaalde huishoudelijke klusjes haar verlovingsring afdeed, kon Paul het niet nalaten de ring in de lamp te verschuilen. Elke zaterdagavond kregen we van vader een biertje. Paulien bleef bij ons tot aan haar trouwen. Later kwam er een huishoudster, Marie Vreeburg. Toen vader later met Marie omging en ik inmiddels verkering had met Tiny, zag ik vader 's avonds wel eens voorbij fietsen op weg naar huis. Als ik dan thuis kwam en vader zei: "Wat ben je weer laat", dan 6

De Groene Valck - Akersloot | 2007 | | pagina 6