Makelaar op sluiswachterswoning, annex café. De makelaar op de naast de sluiswachterswoning gelegen woning. makelaar bolvormig is met een piek, maar het beeld blijft te wazig om details te bekijken. Een gedeelte van de windveer langs de dakrand is versierd met mooie krullen. De versiering aan de windveer heeft een typischs Zaans karakter en dat is toch wel opmerkelijk. Vooral als men bedenkt dat het dichterbij Akersloot gelegen De Rijp en Graft ook een eigen type windveer hadden. Op de foto: smid Deijlen met familie, zij poseren voor de smederij. In de jaren dertig is dit pand gesloopt en is op deze plaats toen een nieuw woonwinkelpand met smederij gebouwd. Hier is nu de fietsenwinkel van Melker in gevestigd. De Sluisbuurt Een mooi plaatje van het sluisje met ophaalbrug en het ernaast ge legen café. Een zeer oud pand met typisch 17° eeuwse kenmerken. Dit met riet bedekte pand was opvallend laag gelegen ten opzichte van de omgeving. Als men door de ramen naar buiten keek zag men de wielen van karren voorbijgaan. Bovenop het dak pronken twee prachtige bolvormige makelaars met spitse piek. Zijn dit nog de originele makelaars en misschien wel kenmerkend voor Akersloot? De daarnaast gelegen woning had eenzelfde makelaar. Ook is er een duidelijke overeenkomst te zien met de makelaar op de smederij van Deijlen (Raadhuisweg 20). Maar het blijft toch een beetje gissen. Julianaweg 65 Een foto van de woning van de familie De Groot aan de Julianaweg. Twee reusachtige leilinden ontnemen een goed beeld op het woon huis en makelaar. Deze tot op het kozijn doorlopende makelaar is 65

De Groene Valck - Akersloot | 2007 | | pagina 65