Op 1 september 1948 volgde prinses Juliana haar moeder Wilhelmina op als koningin. In datzelfde jaar werd mijn zusje Joke geboren. Mijn moeder had met de zorg voor het gezin haar handen vol en ook de klantenkring werd groter. Er kwam hulp in de winkel en voor het huishouden. Eerst op woensdag- en zaterdagmiddag van Hannie Dekker, een dochter van tante Trijn. Zij hielp in de winkel en in huis bij mijn moeder. Piet Koelewijn, die tijdens de bezetting bij mijn opa ondergedoken was geweest, nam in die eerste jaren mijn vader veel werk uit handen. Ook Jo en Corrie Baltus, dochters van oom Jaap, assisteerden in de winkel. En verder nog Dirk Verduin (Batsco), Nico Molenaar en Tinus Kerssen, die later met mijn nichtje Riet Dekker trouwde. En Julia Schoon is ook bij ons geweest en Sientje, die later met Piet Leering trouwde, hielp in de huishouding. Klaartje Verduin deed op mijn moeders trapnaaimachine verstelwerk en maakte de mooiste kleren voor ons en mijn moeder. Zo af en toe V.l.n.r.: GerarJa, Bels, Martin, Joke, Jan sr. en Jan jr. Foto 1949 werd mijn vader opgenomen in het ziekenhuis in Alkmaar om met andere insuline zijn suikerziekte bij te regelen. Met de knecht en hulp van oom Jaap bleef de winkel draaien. Het was maar een kleine winkel. Er stond een toonbank met daarop een rode weegschaal. Langs de wanden waren vakken voor de nog af te wegen artikelen, zoals suiker, meel, hagelslag, havermout, erwten en bonen. Eronder stonden dozen met chocolaatjes en bonbons, die per ons werden verkocht. Ook waren er schappen waar de verpakte levensmiddelen waren uitgestald. Onder de toonbank stonden de vaten met stroop, zout en soda. In een klein kastje met glazen deurtjes 40

De Groene Valck - Akersloot | 2007 | | pagina 40