Jan Terpstra Het werd me duidelijk dat de scherf voor insiders 'van waarde' was en op grond van de argumenten van de heer Biesboer en omdat er al een kompleet bord, maar dan een jaar jonger in het bezit van het museum is en -voor mij ook niet onbelangrijk- omdat de schotel zeer waarschijnlijk in Haarlem is vervaardigd vond ik dat een be tere plek dan in de vitrine van H.V.O.A. of het museum Boymans van Beuningen in Rotterdam. Op 25 oktober hebben we in het museum de scherf overhandigd aan de conservator en is dus een deel van de schotel weer terug in Haarlem. De heer Biesboer liet blijken er zeer blij mee te zijn en dat de scherf van het bord van 1571 in de vitrine geplaatst zal worden bij het bord van 1572. Als tegenprestatie hebben we een zeer interessante rondleiding van hem gehad en hebben o.a. de vroeg-majolica collectie bekeken. Deze collectie van het Frans Halsmuseum is waarschijnlijk de groot ste in zijn soort. De scherf uit mijn tuin die, na de vondst, zolang ergens in een kast bij ons in huis heeft gelegen kreeg onverwacht weer een verleden. Ik wist eigenlijk niets van (majolica)-aardewerk en vond het ook niet bijster interessant maar ik ben me er wat in gaan verdiepen en dat was leuk om te doen, dan begint het als het ware te leven. Voor de toekomst zal de scherf deel uitmaken van de majolicaverzameling van het museum en dat is ook leuk. Het is allemaal in gang gezet omdat ik, op het eind van de avond van de laatste jaar-vergadering, zo tussen neus en lippen door, zei dat ik een gedecoreerde scherf met jaartal had gevonden. Maar toevallig zei ik het tegen de juiste persoon.

De Groene Valck - Akersloot | 2006 | | pagina 70