Tijdens onze verkering bracht ik veel tijd door bij de ouders van Afie. Hielp tijdens de sinterklaas tijd mee in de bakkerij en maakte zelfs speculaas poppen. Na een lange verkeringsperiode van vijf jaar, wat onder andere kwam door de woningnood, zijn we op 4 november 1953 getrouwd. Paul Zonjee heeft ons gereden. Klaas, de zoon van Cor Schoon, trouwde diezelfde dag met Riet Buur. 's Morgens één kerkdienst en na de mis een geza menlijk feest in het café van Jan Verduin, wat tot 's avonds elf uur duurde. Pastoor Van den Berg zei toen tegen me: "Lauw van Til je moet niet denken dat het goedkoper is hóór als twee stellen tegelijk trouwen", waarop ik antwoordde: "Pastoor, ik hoop van één kant dat ik maar één keer trouw, dat is mij mooi genoeg." Na ons huwelijk zijn we gaan wonen aan het V.l.n.r.: Klaas Schoon Julianaplein op nr. 13. We moesten voor de woning wekelijks 6,75 afdragen. Mijn weekloon was toen 50 gulden. Onze naaste buren waren Joop van der Eng en Dirk Schrier met hun echtgenotes. Riet Buur, Lauw van TH en Afie Schoon. Een periode daarvoor ben ik nog van plan geweest om een bunga low achter in de tuin van het ouderlijke huis van Afie te laten plaat sen. In Purmerend stond er een te koop, dus ben ik er op af geweest. Het was een prachtding, twee mooie slaapkamers, alles zat er in. Over de prijs waren de verkoper en ik het eens, maar voordat werd overgegaan tot de definitieve koop moest ik eerst nog toestemming krijgen van de Gemeente. Destijds kon je zo aanlopen bij de burgervader, dus 's avonds na het eten ging ik naar burgemeester Van den Heuvel. Na elkaar te hebben begroet viel ik meteen met de deur in huis en gaf aan dat ik een bungalow had gekocht voor achter op het erf van mijn toekomstige schoonouders. Maar de burgervader was niet goed geluimd en keurde het niet goed. 48

De Groene Valck - Akersloot | 2006 | | pagina 48