werk hoor. and te werk Bij de grens n heeft Arie r terug was, Aan het eind van de dag reden we een boerenerf op en zeiden dan in het Duits tegen een zenuwachtige boer: "Hou het spul maar" en gin gen er vervolgens weer vandoor. 's Avonds ging Cor Goeman om een ander paard uit en de volgende ochtend trokken we weer verder. Via Aken, Frankrijk en België kwamen we na zes weken weer in Uitgeest aan. Onderweg hebben we veel narigheid gezien en veel meegemaakt. :ft dan is het leren om de met ijskoud s straf moest punt bren- tverheen. ;r over Arie ervaren, lol aar moest ik de klooster aantal keren ie ik was en i dikke snee sikkeneurig gelost wor- ieruit. Later Jus ik moest de in Duits den bevrijd, huis aange- Lauw en Afie in hun verkeringstijd Na de oorlog werd het gewone leven weer opgepakt. Op een gegeven moment zei moeder: "Moet je niet eens aan een meisje", waarop ik ant woordde: "Moeder dat komt wel, ik wil eerst een poosje uit waaien". Ik hield van kermisvieren en ging met mijn vrienden op de fiets ook naar de kermis in Warmenhuizen. In de middag heen en in de vroege ochtend weer op huis aan. Het was een gezellige tijd. Thuis was ik de vrolijke noot en haalde vele geintjes uit. Mijn zus zei altijd: "Als jij er niet bent, dan is het stil in huis". Op een gegeven moment stond ik tijdens de harddraverij met de ijskar op de Roemersdijk voor het huis van Piet Schut. Afie Schoon en haar vriendin Annie Buur kochten een ijsje bij me. Op de vraag van Afie: "Wat krijg je van me" zei ik: "Niets", maar stelde voor om die avond in café Verduin een rondje met haar te dansen. En zo kreeg ik een aantal weken later verkering met Afie Schoon, de dochter van Arie Schoon en Cornelia Zoon. Haar ouders hadden een bakkerij, welke gevestigd was aan de Julianaweg, nu huisnummer 71. Het gezin Schoon telde zeven kinderen. 4 dochters en 3 zonen. Afie was op één na de jongste en is geboren op 29 november 1922. Ook neef Klaas, de zoon van Cor Schoon, is grootgebracht bij de ouders van Afie. 47

De Groene Valck - Akersloot | 2006 | | pagina 47