Jacob trouwt twee keer en uit het eerste huwelijk worden 5 kinde ren, 4 zonen en één dochter, geboren. Zijn zoon Jan Jacobszn, geboren in 1769 te Monnikendam en het derde kind in het gezin, trouwt met Geertje Slinger. Zij krijgen 4 kinderen, drie zonen en één dochter. Hun eerstgeboren zoon, Jacob, geboren in 1798 te Oterleek, is de over-over- grootvader van Jaap. In 1819 trouwt hij met Aafje Koster. Aafje is geboren in Schermerhorn. Zij krijgen 8 kinderen. Het gezin verhuist naar Uit geest, waar hun jongste zoon Jan, de overgrootvader van Jaap. in 1836 wordt geboren. Hij trouwt met Geertje van Bruinswaard en uit dit huwelijk worden 9 kinderen geboren. Jacob, de grootvader van Jaap, was de derde zoon in het gezin die de roepnaam Jacob kreeg. Twee kinderen met deze naam waren eerder op jonge leeftijd over leden. Rond het jaar 1800 wordt de familienaam Sweris als volgt geschre ven 'Zweeris'. "Overgrootvader Jan Zweeris woonde in Uitgeest en had als beroep bloemkweker. Bloembollen waren er, maar bloembollenkwekers kende men toen niet. Daarnaast was hij ook slachter van ziek vee, of zoals ze dat vroeger noemde krengenslager. Het vlees werd onderling verkocht. Hij overleed na de strenge winter van 1891/1892 op 16 oktober op 56 jarige leeftijd. Zijn zoon Jaap, mijn grootvader, is geboren in 1879 te Uitgeest en huwde in het jaar 1903 op 24 jarige leeftijd de 36 jarige Antje Mooij. Zij was weduwe en had drie kinderen. Zij runde een kruideniers winkel in de Buurt; deze was gevestigd in een oude boerderij die in 1939 is afgebroken. Op deze locatie staan nu twee huizen onder één kap, Buurtweg nr. 4 en nr. 6. Mijn grootouders zijn diverse keren verhuisd. Mijn grootvader werd uiteindelijk bloembollenteler. Uit het huwelijk tussen Jaap en Antje zijn twee zonen geboren, mijn vader Jan en zijn broer Klaas." Jan Zweeris wordt geboren in 1905 te Akersloot. Hij huwt in 1932 op 3 november Hendrika (Riek) Blokker, geboren in 1910 te Akersloot. Zij gaan wonen aan de Buurtweg.

De Groene Valck - Akersloot | 2006 | | pagina 12