Dit onderwerp liet Arie niet met rust. Ook een patiënt die bij zijn vader op de kamer lag, Zandbergen uit Limmen, hij had een vrachtwagenbedrijf, adviseerde:Jullie moeten het wel doen. Nu zeg je dat land kost zoveel en over twee jaar zeg je dat land kostte maar zoveel'. Vader Pé was nog steeds niet erg enthousiast. De prijs van één hec tare land was toen f. 8.500, - dat keer tien en dan nog kosten koper er bij. Hij sprak wederom de woorden uit: 'Dat ken ik nooit betalen. We krijgen hier geen geld voor V.l.n.r.: Vader Pé, broer Piet, Arie, ie Rood, moeder Annie et baby Ans, zus Gon en Wim van Vliet. Foto 1953. "Het advies van die Zandbergen heeft toch de doorslag gegeven en het land werd met behulp van de bank gekocht. De hooiberg die op het erf stond werd voorzien van een zolder en daaronder werden stallen ge bouwd, zodat daar koeien konden worden ondergebracht. Hierdoor is het bedrijf vergroot. Het vee werd uitgebreid. Er moesten meer koeien worden gemolken en meer werk zaamheden worden verricht. In die tijd spoorde de overheid boe renbedrijven aan om zich te ontwikkelen. Vader was inmiddels weer thuis. Echter ten aanzien van zijn fysieke gesteldheid is hij nooit meer de oude geworden." Dit loopt allemaal goed totdat het bericht komt dat Arie de reste rende diensttijd moet afmaken. Een rit naar Den Haag naar de toen malige minister van Landbouw mag niet baten: de diensttijd moet worden uitgevoerd. Wim, de oudste broer, is inmiddels terug uit Amerika en heeft een baan als vrachtwagenchauffeur. Arie wordt weer marinier in Doorn met hetzelfde vak: schrijver! Weinig werk in Doorn, maar veel werk thuis. Dit wordt opgelost doordat broer Wim korter gaat werken en elke morgen en avond de koeien kan melken. Het is op dat moment januari 1970 en het zou een jaar lang zo duren. Toch is er ook nog tijd voor ontspanning. Samen met zijn vrienden gaat Arie regelmatig op de zondagavond na Studio Sport stappen. Ze huren voor 4 gulden per man een auto en gaan uit in Heerhugowaard of 't Veld. 9

De Groene Valck - Akersloot | 2005 | | pagina 9