Enige maanden later wordt Arie overgeplaatst naar Rotterdam. Na twee weken, in september 1968, krijgt hij een telefoontje van het thuisfront met de mededeling: 'Arie, je moet naar huis komen om morgen de koeien te melken, want vader heeft een ongeval gehad' Vader Pé had het topje van zijn vinger beschadigd. Dit moest helen in zijn borst en hij werd voor een periode in het ziekenhuis opgeno men. Arie zijn broer Wim, die werkzaam was op het bedrijf van vader Pé, was in het voorjaar van 1968 naar Amerika vertrokken om zich daar te oriënteren. Arie gaat nog diezelfde avond met het openbaar vervoer vanuit Rot terdam naar huis om vervolgens de volgende ochtend vroeg de koeien te melken. "Ik kreeg geen vrijstelling maar een onderbreking van mijn dienst tijd. De onderbreking moest ik op een later tijdstip nadienen. Vóór mijn diensttijd en wanneer ik niet bij de baas werkte, hielp ik mee op het bedrijf, maar dat was altijd onder de scepter van mijn vader. Nu moest ik zelf standig het bedrijf runnen. Mijn broers Piet en Ton hielpen in de vroege ochtend mee met melken, maar gingen om zeven uur naar school. Een paar dagen later ging ik eens nadenken en zei tegen moeder: 'Eigenlijk is het een te klein bedrijf, we verkopen de troep wel'. Die gedachte veranderde toen ik in mijn ritme kwam, koeien melken en voeren, overdag naar het land aan de Hemweg om de sloot schoon te maken. Eigenlijk ging alles van een leien dakje. De koeien gaven zelfs meer melk dan dat va der er was, maar ik voerde ook meer. Toen ik twee weken thuis was, kwam Pé Kaptein, een kaartvriend van mijn vader, Arie aan het werk op het langs met de mededeling: 'Ik heb een boerderij gekocht in de Scher- bedrijjvan vader Pé. mer en juMe kunnen mijn land, totaal 10 hectare, kopen'." Foto 1968 Diezelfde avond gaat Arie met Pé Kaptein naar het ziekenhuis om het met zijn vader te bespreken. Die was echter niet erg enthousiast en reageerde met 'Dat ken nooit, we hebben geen geld, we moeten alles lenen, dus de koop gaat niet door'. Arie op 19-jarige leeftijd. Foto voor zijn rijbewijs. 8

De Groene Valck - Akersloot | 2005 | | pagina 8