t Arie bij de aantal klas- ien voor het las allemaal stof en zakt /eau op de lage kant te uis aan de ïheden wor- eg A9 is dat waad wordt :al vriendjes eerste drie voordat de irdt openge- elweg naar ich. Hij had nikkers. ;ens ULO te :ht goed. Hij ijn wens om 'olgen wordt en Arie gaat m van Vliet >roer Willem volgen. )ben doorlo- tgeest. Daar ook andere in het labo- amgegevens ochtenduren het vroege V.l.n.r..: Arie, Piet, Ans en Gonnie tijdstip van half vijf met de brommer richting Uitgeest te vertrek ken. Bij vaarboeren was het soms half vier in de ochtend. Circa twee en half jaar later komt er een oproep voor militaire dienst. Via de fokvereniging wordt geprobeerd hier vrijstelling voor te krijgen. Dit lukt niet en op 7 mei 1968 gaat Arie naar het Korps Mariniers te Doorn. Dit wordt een zware maar wel een mooie tijd. Hij verblijft daar de eerste zes weken intern en mag niet naar huis. Zijn ouders bezoeken hem tijdens de open dagen. Hij hoort vader Pé nog zeggen: 'Het eten is goed, maar verder vind ik het maar niks'. Na deze zes weken wordt Arie gedetacheerd in Hilversum en gaat hij een schrijversopleiding volgen. "Ik had het daar goed en groeide uit mijn zon dagse pak. In onze vrije tijd gingen we bieren en varen op de Loosdrechtse Plassen". Arie als marinier. Foto 1968. Terugkomend bij het Korps Mariniers in Doorn krijgt Arie een staffunctie bij het korps. Hij wordt schrijver en moet o.a. dagelijks een absentielijst maken. Tevens krijgt hij een ondergeschikte toegewezen. Het aantal schrijfuren per dag is maximaal één uur en de overige tijd wordt ingevuld met het lopen van marsen, o.a. de vierdaagse te Doorn. 7

De Groene Valck - Akersloot | 2005 | | pagina 7