De 4e generatie Soeterbroek Frans Zonneveld volgd door het thermopaneglas. Steeds vaker hanteren mensen zelf de kwast. De fabrikanten springen hierop in. Flexa komt met een sneller drogende verf in kleinere verpakking, speciaal voor de doe- het-zelver. Zo breidt het assortiment zich snel uit. Terpentine kopen we nog in per vat. We tappen de terpentine over in lege flessen voor zien van ons eigen etiket. Dat is jarenlang goed gegaan tot Piet Bruijn van het pontje bij ons een fles terpentine kocht. De terpen tine zat in een oude jeneverfles. Volgens mij was het Claeryn, zo'n Bes met een speciale vorm. Hoe het gebeurd is weet ik niet, maar de fles is in café 't Pontje beland en uitgeschonken aan een klant. We zijn toen direct overgestapt op voorverpakte terpentine. Onze kinderen hebben ieder zo hun eigen weg gevonden. Cees ju nior is een paar jaar bij mij in de leer geweest. Daarna bij een schil der in Beverwijk en Huipen in Heemskerk. Cees heeft, net als zijn opa Cees, ook nog een periode bij Witsen Vis als jachtschilder gewerkt. Dan neemt Cees junior langzamerhand het bedrijf over. De vierde generatie Soeterbroek schildert dan in Akersloot. Ook de boten zijn gebleven. In een bedrijfshal op "Boekel" heeft Cees zijn werkplaats. In de winterperiode tot aan de zomer de boten en de rest van het jaar bij de klant. Net als zijn opa Cees het altijd heeft ge pland. Onze zoon Maxim is straatmaker geworden en later voor zichzelf begonnen op industrieterrein "Boekel" met de verkoop van stenen, tegels en aanverwante artikelen. Esther woont aan De Crimpen, in het woonhuis dat haar grootouders lieten bouwen. De voormalige schilderswerkplaats, later keukenshowroom, is omgebouwd tot verf- speciaalzaak, waar naast verf, behang, gordijnen ook jachtlakken en aanverwante artikelen worden verkocht. Het is inmiddels alweer 115 jaar geleden dat opa Louis naar Akersloot is getrokken. Met een hoop vakmanschap heeft hij het bedrijf opge zet. Mijn vader had in de crisisjaren een slechtere start. Maar heeft, net als ik, na de oorlog de opgaande tijd meegemaakt. Zo is iedere tijd weer anders, maar als je vakwerk levert, kan je altijd goed je brood verdienen. Zo kijken we tevreden terug, met onze kinderen en negen kleinkinderen.

De Groene Valck - Akersloot | 2005 | | pagina 72