O 5? fff )0u1lll5 De jaren zestig fcJürfc Zelf ben ik de hele week bij de klant aan het werk, dus vooral mijn vrouw Corrie doet de keukens. Veel werk heb ik van aannemer Dura. Vooral het afwerken van scholen, sporthallen en kantoren. In de ja ren zeventig bouwt aannemer Dura de Johannesschool in Akersloot. Wij doen het schilderwerk en zowel mijn vader als onze kinderen zijn er vaak te vinden. Cees junior is met een kwastje en een blikkie water aan het schilderen. Maxim heeft met stukjes tegel van de tegel zetter heel wat tegelpaadjes aangelegd. Het zat er dus al vroeg in bij onze kinderen. Het schildersvak is in de loop der jaren flink veranderd. Het marme ren van meubels en ruitjes in de stopverf zetten is er niet meer. Toen de gasprijs omhoog schoot, kwamen de voorzetramen in zwang, ge- 71 Louis en Corrie Soeterbroek. Corrie en ik krijgen een gezinnetje. Achtereen volgens worden Cees, Maxim en Esther gebo ren. In de jaren zestig komen de inbouwkeukens. Als schilder had je soms wat reparatiewerk aan een nieuwe keuken. Bijvoorbeeld als er een kras zat op een deurtje. We besluiten om zelf in de keukens te stappen. We verkopen de wat luxere keukens van het merk Arthur Bonnet. De werkplaats van mijn vader wordt omgebouwd tot luxe showroom. Ook is er ruimte om verf en aanverwante artikelen te verkopen. Met de keukens hebben we fan tastische jaren gehad. We werkten met een bedrijf uit Zaandam dat de keukens plaatste. We adverteren in de plaatselijke kranten om de keukens te promoten. Soms verkocht je op een zaterdagmiddag zo een paar keukens. De keukens zijn van degelijke kwaliteit. Verschil lende keukens die we toen geplaatst hebben, staan nu nog. In 1962 overlijdt opa Louis op 93-jarige leef tijd. Tot op hoge leeftijd bleef hij actief in het schildersvak. Het winkeltje aan de Kerklaan in potten en pannen wordt langzaam afgebouwd. Er wordt door Annie Schmitz niet meer inge kocht. Het woonwinkelpand wordt verkocht en kapsalon Gracia vestigt zich in het pand. Annie Schmitz verhuist naar een bejaardenwoning aan het Heer Derckplantsoen. Mijn vader gaat het dan ook wat rustiger aan doen. Hij doet nog wel wat klussen, maar stapt zo langzamerhand uit het bedrijf.

De Groene Valck - Akersloot | 2005 | | pagina 71