In de zesde klas van de lagere school hoort Arie bij de groep 'goede leerlingen' en met nog een aantal klas genoten mag hij een toelatingsexamen doen voor het Pius X College. Hoewel Arie in de zesde klas allemaal 'tienen' haalt begrijpt hij niets van de lesstof en zakt voor het toelatingsexamen. Het lesniveau op de Jacobusschool blijkt toch ietwat aan de lage kant te zijn geweest. Na schooltijd speelt Arie meestal thuis aan de Startingerweg en als in 1956 de werkzaamheden wor den opgestart voor de aanleg van de snelweg A9 is dat een ideale speelplaats waar veel kattenkwaad wordt uitgehaald. Hij herinnert zich nog dat hij met een aantal vriendjes een wals aan de praat heeft gekregen. De eerste drie maanden van zijn middelbare schooltijd, voordat de snelweg A9 in 1961 voor het verkeer wordt openge steld, gaat Arie op de fiets over de snelweg naar Alkmaar. Arie op 8-jarige leeftijd. Ook de jaarlijkse knikkertijd was een evenement op zich. Hij had zelf een knikkerbord gemaakt en bussen vol met kalkknikkers. Zijn middelbare schoolopleiding volgt Arie op de Jongens ULO te Alkmaar, nu St. Jozef Mavo. Het eindresultaat is niet echt goed. Hij slaagt voor MULO A maar zakt voor MULO B. Het MULO A diploma was te laag en zijn wens om een opleiding op een Veeartsenijschool te volgen wordt hier wreed door verstoord. De schooltijd wordt voorlopig afgesloten en Arie gaat werken, o.a. bij het loonbedrijf van Wim van Vliet aan de Sluis en bij verschillende tuinders. Op 17-jarige leeftijd gaat Arie samen met broer Willem de cursus "Controleur stamboekhouder" volgen. Na deze cursus met goed resultaat te hebben doorlo pen, gaat hij werken bij een bedrijf in Uitgeest. Daar Links Arie en rechts Wim verricht hij naast administratieve taken ook andere werkzaamheden, zoals melkmonsters afnemen bij vee, in het labo ratorium het vet en eiwit gehalte bepalen en de stamboomgegevens van pasgeboren kalveren in kaart brengen (schetsen). Het afnemen van melkmonsters geschiedt in de vroege ochtenduren en Arie is dus elke ochtend vroeg uit de veren om op het vroege 6

De Groene Valck - Akersloot | 2005 | | pagina 6