Kerkbanken van de Corneliuskerk te Limmen Louis Jr. bezig met het verwijderen van de glas- in-loodramen van de vorige R.K. Kerk, die daarna gesloopt werd. Foto: 16 juni 1970. Toch zal ik deze klus nooit vergeten. Ter wijl ik een bank aan het schuren ben, heb ik een rare val gemaakt. Ik wil de stekker van de schuurmachine uit het stopcontact halen. Het stopcontact zit tegen het plafond, dus dan moet je op een werkbankje staan om erbij te kunnen. Opeens schiet het bankje weg en ik ga onderuit. Nadat ik van de schik bekomen was ging ik weer aan het werk. Het begon steeds meer pijn te doen. Er stonden ook nog banken buiten te drogen, die heb ik nog naar binnen gesjouwd. Inmiddels verging ik zo van de pijn dat ik direct naar dokter ben gegaan. Die stuurde me naar het ziekenhuis, waar bleek dat ik 2 polsen en mijn elleboog had gebroken. Je begrijpt het niet, mijn vader zeilt 7 meter naar beneden in de kerk en mankeert niets. En ik val een halve meter en ben een paar maanden uit de roulatie. De kerkbanken van de kerk in Limmen hebben een schilderbeurt nodig. Weinig schilders uit de omgeving willen eraan be ginnen, want hoeveel uur heb je nou no dig voor zo'n klus? Ik heb het kerkbestuur aangeboden om eerst 1 bank te proberen, om zo te kijken hoeveel uur erin gaat zit ten. Zo krijg ik deze klus in handen. Afge sproken was dat ik 3 jaar de tijd heb om alle banken te doen. Een mooie klus voor als het werk of weer wat minder was. Transport is wel lastig. Maar op zijn kop past de bank mooi op het dak van het Renaultje. Met wat touwen binden we de bank vast. Zo zijn alle banken heen en weer gereden. We zouden net starten met een flinke klus in Schagen. Al het schil derwerk binnen en buiten voor een nieuw schoolgebouw met 7 klas sen en een sporthal. We hadden toen 2 man personeel, Henk Krom (van de autospuiterij) en nog iemand uit Heemskerk. Maar ook de overige klussen liepen gewoon door. Mijn vrouw Corrie heeft toen een hoop geregeld. Ze heeft alles opgemeten, de materialen besteld en voor extra personeel gezorgd. Zo heeft ze, samen met het perso neel, er voor gezorgd dat alles kon doordraaien. 69

De Groene Valck - Akersloot | 2005 | | pagina 69