voor een schilderbeurt. Maar ook de wagens van Hoogeboom, Verduijn's groentehandel en Kerssens, de melkrijder van het dorp. Na de schilderbeurt worden op de deuren uit de hand de letters ge penseeld. Een bord met voorbeelden van verschillende lettertypes heeft jaren in de werkplaats gestaan. Vader Cees was heel bedreven in het afwerken van de wagens, het schilderwerk zag eruit alsof het gespoten was. Busmaatschappij NACO is ook onder de indruk van zijn schilderskwaliteiten en wil ook haar bussen laten schilderen. Maar helaas passen de bussen net niet in de werkplaats. De wintertijd is voor een schilder een rustige periode. Met de scoo ter ging je dan de polders in bij de boeren langs. Een tas met kleur- stalen mee en zo probeerde je wat te verkopen. Kilo's verf en aan verwante artikelen hebben we zo in die winters verkocht. We huur den af en toe een auto om alle verf te bezorgen. Als 14-jarige ga ik ook met opa Louis mee op de schildersklus. Het ging toen allemaal wat gemoedelijker. Er was tijd voor een praatje en een geintje. We zaten een keer op een klus in Knollendam. Sa men met Jan Krom, die later in Bergen een eigen schildersbedrijf is begonnen. Jan Krom zat op de wc, zo'n ouderwetse poepdoos bo ven het water. Als geintje gooide ik een grote baksteen recht onder de wc te water. Jan Krom schrok zich wild en stoof naar buiten, achter mij aan. Na de ambachtsschool ben ik al mijn vakdiploma's gaan halen. Tij dens de middenstandscursus in Heiloo kreeg ik kennis aan Corrie Nuijens uit Limmen. En dat werd serieus. Als we een jaar of zes verkering hebben willen we trouwen. Maar een huis vinden valt niet mee. Het is dan eindjaren vijftig. Aannemers Krom en Tiebie gaan 4 woningen bouwen aan de Koningsweg. Ik verdiende toen 75 gulden per week en we hebben lang getwijfeld of we een van deze woningen zouden kopen. Uiteindelijk hebben we de stap maar ge zet. Het schilderwerk van deze vier woningen hebben we zelf aan genomen. Met ons trouwen hebben we de woning betrokken. Rond die tijd stapt opa Louis uit het bedrijf en zet ik het bedrijf samen met mijn vader voort. 67

De Groene Valck - Akersloot | 2005 | | pagina 67