Schildersbedrijf Soeterbroek Louis Soeterbroek senior Familiewapen Soetebroeck Afkomstig uit Vlaanderen met de familienaam Soetebroeck trekken ze in de 18e eeuw naar het zuiden van Holland. Al generatie op generatie verdienen ze hun brood als "verver"Louis Soeterbroek trekt vanuit Zuid-Holland rond 1887 naar Akersloot. Na een paar jaar begint hij hier een eigen schildersbedrijf. Aan het woord Louis Soeterbroek Jr., kleinzoon van de Louis die naar Akersloot vertrok. Hij is 71 jaar en moeiteloos komen de verhalen en anekdotes over tafel. Al 115 jaar is schildersbedrijf Soeterbroek in Akersloot geves tigd. Opgericht door grootvader Louis en voortgezet door Cees senior en later Louis junior. Nu is het aan Cees junior, de 4'' genera tie in het Akersloter schildersbedrijf. Een mooi moment om terug te kijken. In 1887, rond zijn 18 e vertrekt Louis vanuit Berkel en Rodenrijs (ZH) naar Akersloot. Hij gaat werken bij schilder Mooij, gevestigd in de Molenbuurt, met kost en inwoning. Zijn Akersloter baas is een groot vakman maar lust ook een stevige borrel. Van klanten krijgt Louis het advies voor zichzelf te beginnen, voordat het met zijn drinkende baas uit de hand loopt. Op zijn 21sle doet hij dat. Een paar jaar later trouwt Louis met Anne Dekker. Ze is een dochter van kas telein Dekker, uitbater van "Café De Vriendschap". Ze huren een huis met werkplaats aan de Kerklaan (woonhuis familie Boonstra nr. 24). Voorheen was hier smederij De Groot gevestigd. Foto van smederij De Groot aan de Kerklaan. ouis en Anna betrekken bij hun trouwen deze woning. C i de foto staat als derde van links hun dochter t nes Soeterbroek. Naast haar staat smidsknecht Mous uit Limmen, haar latere echtgenoot. 59

De Groene Valck - Akersloot | 2005 | | pagina 59