De vader van Hillegonda was een goedzak, zijn tweede echtgenote echter was geen vriendelijke vrouw. Door zijn haarkleur (rood) en haar uitstraling worden zij in het dorp al snel 'roodkapje en de boze wolf genoemd. Stiefmoeder Marie woont de laatste tien jaar van haar leven als weduwvrouw in bij Willem en Hillegonda op de boerderij. Hillegonda gaat regelmatig naar de bakker voor gist en wandelt dan langs het land waar Willem Veldt aan het werk is. Zo krijgen zij kennis aan elkaar en op 10 februari 1904 treden zij in het huwelijk. Willem en Hillegonda. de grootouders van Arie, verhuizen na hun huwelijk naar Heerhugowaard, waar zij gaan wonen in een huur- boerderij aan de Middenweg. Uit dit huwelijk worden 14 kinderen geboren. 9 dochters en 5 zonen. In 1914 neemt Willem het boerenbedrijf over van zijn vader Pieter en verhuist het gezin naar Akersloot. Op 12 januari 1916 komt hun zoon Petrus (Pé), de vader van Arie, in Akersloot ter wereld. Hij is het achtste kind in het gezin. De eerste Veldt die te Akersloot wordt geboren, is zijn zus Hillegonda Alida Maria (18 augustus 1914). Pé Veldt en Annie van Langen. Foto 1945. De moeder van Arie, Annie van Langen, is geboren op 28 april in 1920 te Heerhugowaard en komt ook uit een boerengezin van 8 kinderen, vier meisjes en vier jon gens. Het zesde kind, dochter Maria Catharina geboren op 24 augustus 1921, overlijdt als ze vijf maanden is. Het achtste kind, een dochter, krijgt opnieuw de namen Maria Catharina. Annie komt in haar tienerjaren diverse keren met de bus naar Akersloot om te logeren bij haar oom Kees en tante Kee (fam. Rood) en vanaf de bushalte op weg naar de boerderij van de familie Rood ontmoet zij regelmatig Pé Veldt. Tijdens de kermisdagen trekt vader Pé de stoute schoenen aan en vraagt aan Annie of ze met hem wil verkeren. De verkeringstijd breekt aan wanneer Annie deze vraag met 'ja' beantwoordt en va der Pé gaat één keer per 14 dagen met de fiets naar Heerhugowaard voor een bezoek aan zijn geliefde. Uiteindelijk treden vader Pé en moeder Annie in het huwelijk op 21 juni 1945 voor de wet. De kerkelijke inzegening volgt één week 4

De Groene Valck - Akersloot | 2005 | | pagina 4