Het Heer Derckplantsoen "Een waardige entourage voor het Godshuis" Nu het er naar uitziet dat de woningen aan het Heer Derckplantsoen hun langste tijd gehad hebben, leek het ons interessant eens in hun ontstaansgeschiedenis te duiken. De bronnen vormen dossiers (ko pieën) uit het Akerslootse gemeentearchief (nu in Castricum) en Op de Hoek, wekelijkse post voor jong en oud van Akersloot, een blad waar we in de toekomst wellicht meer aandacht aan zullen be steden. "Toen in 1923 door het Kerkbestuur onder pastoor van Baaren het stuk weiland voor de kerk voor parochiële doeleinden ge kocht werd, was het nog geheel in het onzekere welke bestem ming het ooit zou krijgen. Bovenstaand citaat is van Pastoor A.A. van den Berg en komt ui Op de Hoek. Het betreft een extra nummer, uitgegeven ter ere vai de eerstesteenlegging van het complex bejaardenwoningen dat be kend staat als het Heer Derckplantsoen. Aan de eerstesteenlegging op 30 december 1960 ging een lang<' geschiedenis vooraf die begon met de aankoop van het stuk land in 1923. Toen was het motief een mooie aanrijroute voor de kerk; wo ningen voor bejaarden gingen pas later een rol spelen in het denke: over een passende bestemming. Op 4 februari 1957 zijn burgemeester Van den Heuvel en pastoc' Van den Berg aanwezig op het Katholiek Sociaal-Kerkelijk Insti tuut te Haarlem wegens "moeilijkheden in Akersloot". Het betrelt verschil van inzicht in de wijze waarop de grond rond de kerk aan - gewend dient te worden. Een kruising met de dan nieuwe Geestei - weg, een kleuter- en lagere school en een klein winkelcentrum passé - ren de revue. Uit de notulen: Pastoor van den Berg .vraagt zich dan af of dit terrein niet meer geschikt zou zijn als centrum voor bejaarden. Op deze wijze zou in ieder geval een waardige entourage voor het Godshuis gewaarborgd worden."

De Groene Valck - Akersloot | 2005 | | pagina 48