adering van >47 deelt de gezamenlijk Limmen en Igestaan door de Algemene verruiming is visrechten in der. Er mag den gevist in aart en het et aantal vis- )rdt verhoogd Piet Putter te wordt de func overgedragen ie gangetje. Ei deelgenomen tal groeit naa Hij heeft deze telt voor om 2 ring gaat hier- met een feest ugde te verho- de leden enige eedt na 25 jaar egelijk met de gehuldigd met rdt Nico Pekel georganiseerd, tussen de mie vissen. Daan a liddag, waari a Piet de Bruin De uitgaansdag werd een groot succes; zo groot zelfs dat er in de jaren 1969, 1970 en 1971 2 bussen moesten rijden. Het aantal deel nemers was 90 tot 100 leden. Veel plezier werd er beleefd met Piet de Bruin (kastelein van café 't Pontje), die de terugreis opvrolijkte met een imitatie van Louis Armstrong. Tot op heden wordt er elk jaar - de laatste zaterdag van augustus - een uitgaansdag gehouden. We gaan niet meer met de bus, maar we vissen nog steeds 's morgens en 's middags en daarna volgt de prijsuitreiking. We sluiten de dag af met een warm en koud buffet in ons clublokaal café 't Pontje. Vanaf 1962 wordt er voor de kinderen van de leden, jonger dan 15 jaar, jaarlijks een viswedstrijd georganiseerd. In 1964 werd voor het eerst een viswedstrijd voor de dames van de leden georganiseerd. Deze wedstrijd werd door de dames heel goed bezocht. Na enkele jaren is door de dames overwogen een damesvisclub op te richten Ze waren op het idee gebracht door wedstrijden die de Akersloter dames visten tegen de damesclub uit Graftdijk Het is er niet van gekomen. Wel werden enkele dames lid van "De Sander". In 1965 waren er 50 leden. In 1980 loopt het ledental op naar 80. Deze stijging werd veroorzaakt doordat de Algemene Hengelaars Bond tot overeenstemming kwam met de firma Dil. Er mochten vergunningen worden uitgegeven voor een periode van 3 jaar om met 2 hengels in het Alkmaardermeer te vissen. Er werden 1200 vergunningen uitgegeven a 12,50 per jaar. De firma Dil ontvangt hiervoor per jaar een vergoeding van 12000,00. Tijdens de ledenvergadering wordt door het bestuur aangekondigd dat geprobeerd zal worden om een koninklijke goedkeuring te ver krijgen voor "De Sander". Op 4 maart 1969 is de vereniging ko ninklijk goedgekeurd. In mei 1969 treedt Nico Pekel, wegens drukke werkzaamheden, af als voorzitter. Ab Broertjes wordt de nieuwe voorzitter. Het ledental loopt dit jaar op naar 110. Tijdens de vergadering wordt een andere vorm van wedstrijdcontrole voorgesteld. Iedere deelnemer neemt een emmer mee en doet hier de gevangen vis in. Na een lA uur wor den deze vissen geteld en op de controlekaart bijgeschreven. Een voordeel van dit systeem is dat er maar 1 controleur buiten hoofd controleur Cor Schut nodig is. Het voorstel wordt aangenomen. Dit controlesysteem is nu nog in gebruik. 41

De Groene Valck - Akersloot | 2005 | | pagina 41