3 Het levensverhaal van Arie Veldt Arie Veldt is met hart en ziel boer en heeft samen met zijn broer Ton een veehouderijbedrijf aan de Startingerweg. 36 Zij werken 7 dagen per week en één keer in de week zijn ze een zaterdag- of zondagmiddag vrij, dan neemt één van hen de zaken 48 waar. De samenwerking tussen de broers is prima, dit komt o.a. door een 59 juiste taakverdeling. Al het werk doen ze samen, maar Arie is meer op de koeien gericht en melkt meestal. Het voeren van gras en ver zorgen van klauwen wordt in principe door Ton gedaan. Tevens verzorgt broer Ton het materiaal. Hij onderhoudt en werkt met de machines. De papierbrij van de koeien, zoals de wet- en regelge ving e.d., wordt weer verzorgd door Arie. In september 2003 zat Arie 35 jaar in het vak. Arie is getrouwd met Alie van Duin. Zij hebben vier kinderen: Anita, Hans, Rina, Peter en twee kleinkinderen. (Redactie: Per 16-2-2005 zijn dit drie kleinkinderen.) Hun jongste zoon Peter woont nog thuis. De overgrootvader van Arie, Pieter Veldt, was van beroep landman en had een boerenbedrijf in de Spaarndammerpolder. Zijn over grootouders hebben de eerste 25 jaar van hun huwelijk daar doorge bracht. Overgrootmoeder Anna was een trotse boerin. Ze hield van pracht en praal zoals velours gordijnen en pluche stoelzittingen. Aangenomen wordt, dat door de aanleg van een zijkanaal van het Noordzeekanaal, Pieter Veldt in 1899 gedwongen wordt het boerenbedrijf te verkopen. Hij verhuist op 52-jarige leeftijd samen met zijn vrouw en zoon Willem, de grootvader van Arie, naar Akersloot. Daar betrekken zij de boerde rij aan de Startingerweg. Het land is in 1898 al door hem aangekocht. De boerderij aan de De grootmoeder van Arie, Hillegonda Kraakman, wordt geboren op Startingerweg in vroeger 7 februari 1882 te Akersloot. Wanneer zij zeventien jaar oud is komt Jaren haar moeder Anne Heddes te overlijden. Eén jaar later hertrouwt haar vader met Marie Nelis, die geboren en getogen is in Purmerend. 3

De Groene Valck - Akersloot | 2005 | | pagina 3